2 procenta kyseliny hyaluronové jsou 100% čistá. Vysvětlíme, jak tomu rozumět

Zpět

Co přesně znamená stoprocentní kyselina hyaluronová, jak se mění význam, když se přidá slovo „čistá”, a proč v kosmetice NAFIGATE nenajdete 100 procent kyseliny? Pomůžeme vám zorientovat se v terminologii a udělat si jednou provždy jasno v chápání čistoty a koncentrace.

Každý člověk má ve svém těle přibližně 15 gramů kyseliny hyaluronové a z toho se polovina nachází v kůži. Množství se ale s věkem snižuje, objevují se vrásky a hůře se hojí jizvičky. Proto přichází čas na krémy a séra s kyselinou hyaluronovou.  

Nejčastější koncentrace je kolem 2 %

Kyselina hyaluronová je účinná už od 0,1% koncentrace. I v tak malém množství pozorujete zlepšení hydratace kůže a lepší elasticitu pleti.

V kosmetice se ale nejčastěji objevuje ve 2 až 3% koncentraci. Znamená to, že kosmetický přípravek obsahuje 2 až 3 % kyseliny hyaluronové a 98 nebo 97 % jiných látek.

Výrazně vyšší koncentrace není škodlivá nebo nevhodná – spíš je zbytečná. Kůže si s ní totiž nedokáže poradit. Nezvládne takové množství účinné látky vstřebat a využít.

Mnohem důležitější než množství je navíc kvalita kyseliny a velikost jejích molekul. Pokud jsou příliš velké, nedostanou se do hloubky a nemohou bojovat proti vráskám i ve spodních vrstvách kůže.

Kyselina hyaluronová s vyšší koncentrací se využívá v medicíně při léčbě kloubních nemocí a také se aplikuje injekčně pro vyhlazení pleti. Se 100% koncentrovanou kyselinou hyaluronovou se ale v kosmetice ani lécích nejspíš nesetkáte.

1 gram kyseliny hyaluronové na sebe dokáže navázat až 6 litrů vody. Ta je pro pleť velice důležitá – pomáhá ji udržet hydratovanou a krásnou. Takže aby kyselina hyaluronová fungovala co nejlépe, nezapomeňte aplikaci doplnit dostatečným pitným režimem.

Co znamená čistá kyselina hyaluronová

S nápisem 100% kyselina hyaluronová se ale přesto setkáte. Není tím ovšem myšlená koncentrace, ale čistota látky. Dříve se kyselina hyaluronová získávala z kravského očního sklivce nebo kohoutích hřebínků. Problém byl v tom, že látku nebylo snadné izolovat a navíc v ní zůstávaly nečistoty – až 10 % získané látky představovaly proteinové či jiné struktury z těl živočichů, které následně mohly u lidí způsobovat imunitní reakce.

V současnosti se kyselina hyaluronová získává biotechnologickou výrobou. Díky tomu je možné zajistit vysoce kvalitní 100% čistou kyselinu hyaluronovou. Ta se pak přidá ve vybrané koncentraci do krému či séra.

Kyselina hyaluronová se získává v laboratoři pomocí biotechnologie. Díky tomu je vysoce kvalitní a čistá.

Jak vzniká krém či sérum s kyselinou hyaluronovou

Základem je kvalitní kyselina hyaluronová v podobě bílého prášku. Ten se smíchá s vodou a s dalšími účinnými látkami.

V regeneračním nočním a hydratačním denním krému je to třeba šípkový a arganový olej. Dodávají pleti antioxidanty, chrání ji před volnými radikály a obnovují narušenou kožní bariéru.

V séru NAFIGATE Kyselina Hyaluronová je další účinnou látkou kyselina salicylová, která přispívá k redukci akné a brání ucpávání pórů. Navíc dobře proniká i do hlubších vrstev kůže a pomáhá ostatním účinným látkám, aby se tam snadněji dostaly.

V kosmetice NAFIGATE používáme velké i malé molekuly kyseliny hyaluronové. Zatímco velké působí na povrchu kůže, malé pronikají do hloubky a tam účinkují.

  Zajímá vás ještě něco dalšího nejen k tématu koncentrace a čistoty kyseliny hyaluronové? Rádi vám odpovíme na Facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Kyselina hyaluronová nejen pro dokonalou pleť. Představujeme další využití oblíbené hydratační látky

Všichni dnes víme, že kyselina hyaluronová je skvělým doplňkem kosmetické rutiny, a to zejména pro své intenzivní hydratační schopnosti. Pomůže však i v jiných případech – takových, kdy pokožka čelí vážnějším problémům.

Dezinfekční gely na ruce: na co si dát pozor?

Gely, balzámy a jiné čisticí přípravky na ruce jsou dnes již neodmyslitelnou součástí našich kabelek, stolů nebo přihrádek v autě. Dezinfekci ale nesmíme s klasickým mytím rukou zaměňovat. Měla by pomáhat spíše v případech, kdy se k vodě a mýdlu nedostaneme. A i v těchto situacích je důležitý správný postup a koncentrace.

Pečujte o pleť po čtyřicítce správně s našimi tipy

První známky stárnutí pleti nastupují okolo třicátého roku. Můžeme sledovat první jemné linky a chybky ve struktuře pokožky. Vše se ale pořádně projeví až po čtyřicítce. S vráskami se ale nemusíme ještě smiřovat. Stačí si správně upravit kosmetickou péči a zachovat si přirozenou krásu i nadále.