2 procenta kyseliny hyaluronové jsou 100% čistá. Vysvětlíme, jak tomu rozumět

Zpět

Co přesně znamená stoprocentní kyselina hyaluronová, jak se mění význam, když se přidá slovo „čistá”, a proč v kosmetice NAFIGATE nenajdete 100 procent kyseliny? Pomůžeme vám zorientovat se v terminologii a udělat si jednou provždy jasno v chápání čistoty a koncentrace.

Každý člověk má ve svém těle přibližně 15 gramů kyseliny hyaluronové a z toho se polovina nachází v kůži. Množství se ale s věkem snižuje, objevují se vrásky a hůře se hojí jizvičky. Proto přichází čas na krémy a séra s kyselinou hyaluronovou.  

Nejčastější koncentrace je kolem 2 %

Kyselina hyaluronová je účinná už od 0,1% koncentrace. I v tak malém množství pozorujete zlepšení hydratace kůže a lepší elasticitu pleti.

V kosmetice se ale nejčastěji objevuje ve 2 až 3% koncentraci. Znamená to, že kosmetický přípravek obsahuje 2 až 3 % kyseliny hyaluronové a 98 nebo 97 % jiných látek.

Výrazně vyšší koncentrace není škodlivá nebo nevhodná – spíš je zbytečná. Kůže si s ní totiž nedokáže poradit. Nezvládne takové množství účinné látky vstřebat a využít.

Mnohem důležitější než množství je navíc kvalita kyseliny a velikost jejích molekul. Pokud jsou příliš velké, nedostanou se do hloubky a nemohou bojovat proti vráskám i ve spodních vrstvách kůže.

Kyselina hyaluronová s vyšší koncentrací se využívá v medicíně při léčbě kloubních nemocí a také se aplikuje injekčně pro vyhlazení pleti. Se 100% koncentrovanou kyselinou hyaluronovou se ale v kosmetice ani lécích nejspíš nesetkáte.

1 gram kyseliny hyaluronové na sebe dokáže navázat až 6 litrů vody. Ta je pro pleť velice důležitá – pomáhá ji udržet hydratovanou a krásnou. Takže aby kyselina hyaluronová fungovala co nejlépe, nezapomeňte aplikaci doplnit dostatečným pitným režimem.

Co znamená čistá kyselina hyaluronová

S nápisem 100% kyselina hyaluronová se ale přesto setkáte. Není tím ovšem myšlená koncentrace, ale čistota látky. Dříve se kyselina hyaluronová získávala z kravského očního sklivce nebo kohoutích hřebínků. Problém byl v tom, že látku nebylo snadné izolovat a navíc v ní zůstávaly nečistoty – až 10 % získané látky představovaly proteinové či jiné struktury z těl živočichů, které následně mohly u lidí způsobovat imunitní reakce.

V současnosti se kyselina hyaluronová získává biotechnologickou výrobou. Díky tomu je možné zajistit vysoce kvalitní 100% čistou kyselinu hyaluronovou. Ta se pak přidá ve vybrané koncentraci do krému či séra.

Kyselina hyaluronová se získává v laboratoři pomocí biotechnologie. Díky tomu je vysoce kvalitní a čistá.

Jak vzniká krém či sérum s kyselinou hyaluronovou

Základem je kvalitní kyselina hyaluronová v podobě bílého prášku. Ten se smíchá s vodou a s dalšími účinnými látkami.

V regeneračním nočním a hydratačním denním krému je to třeba šípkový a arganový olej. Dodávají pleti antioxidanty, chrání ji před volnými radikály a obnovují narušenou kožní bariéru.

V séru NAFIGATE Kyselina Hyaluronová je další účinnou látkou kyselina salicylová, která přispívá k redukci akné a brání ucpávání pórů. Navíc dobře proniká i do hlubších vrstev kůže a pomáhá ostatním účinným látkám, aby se tam snadněji dostaly.

V kosmetice NAFIGATE používáme velké i malé molekuly kyseliny hyaluronové. Zatímco velké působí na povrchu kůže, malé pronikají do hloubky a tam účinkují.

  Zajímá vás ještě něco dalšího nejen k tématu koncentrace a čistoty kyseliny hyaluronové? Rádi vám odpovíme na Facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Do čeho balíme šetrnou kosmetiku

Bublinkové fólie, polystyrenové polštářky, nafukovací obaly. Na takovéto výplně jsme určitě všichni zvyklí. Přepravované předměty ochrání. Jejich dopad na planetu ale už tak příznivý není. Na to v NAFIGATE Cosmetics bereme ohled. I k výplňovým materiálům přistupujeme šetrně.

Urychlete regeneraci pokožky se Skin Restore sérem

V určitých momentech podrobujeme pleť zákrokům, se kterými se tělo musí vyrovnat. V kosmetickém oboru může jít o mezoterapeutické ošetření. V osobním životě pak například o holení, při kterém můžeme pokožku podráždit. Skin Restore Serum v těchto případech pokožce rychle pomůže.

Tipy, jak ulevit pleti po létě

Během prázdnin jsme se vyhřáli, zrelaxovali a nabrali energii. Pokožka si ale během horkých dní příliš neodpočine. Začátek podzimu je proto vhodnou dobou, kdy můžeme pomoci pleti se zotavit. Poradíme, jak pleť zregenerovat a připravit ji na sychravé období podzimních měsíců.