6 v 1. Zjistěte, co je vše součástí našeho antioxidačního oleje

Zpět

Pleť vyžaduje vitamíny a kyseliny, které ji ochrání před nástrahami vnějších vlivů. Právě tyto složky mají velké zastoupení v antioxidačních olejích. V tom našem se jich snoubí hned několik.   

Antioxidační olej kombinuje 6 přírodních olejů, a také směsi, které své účinky navzájem podporují a vyvažují. Díky rozmanitému zastoupení látek pracuje olej s vyváženými koncentracemi. Proto také předchází nepříznivým vlivům na pokožce.

Hlavní výhoda bohatého složení nicméně spočívá ve množství antioxidantů, které pleť chrání před nepříznivými vlivy okolí, a díky tomu:

  • oddalují vznik vrásek a dalších známek stárnutí,
  • zachovávají rovnoměrný tón pokožky
  • a zmírňují riziko poškození pleti slunečními paprsky.

Antioxidant Oil obsahuje tyto oleje.

Olejem dodáte pleti antioxidanty, vitamíny A, C, D, E, ceramidy, nasycené a nenasycené mastné kyseliny a další významné látky, které pokožku připraví na nepříznivé důsledky vnějšího okolí – hlavních tvůrců volných radikálů. Vše o volných radikálech zjistíte zde.

Mnohé z obsažených olejů navíc na pleť působí unikátními účinky:

  • Ovesný olej zamezuje výkyvům hladiny pH pleti, zachovává její pružnost a chrání ji před slunečním zářením.
  • Slunečnicový olej optimalizuje hydrataci pokožky.
  • Avokádový olej pleť dokonale vyživí, a díky své vstřebatelnosti zajistí, aby i ostatní látky snadno pronikly do pokožky.
  • Hřebíčkový olej společně s olejem z citronové trávy působí antiseptickými účinky, regulují tvorbu kožního mazu, a účinně bojuj proti akné.

Antioxidant Oil je olejem suchého typu. Znamená to, že se rychleji absorbuje a nezanechá na pleti mastný film.

4 Výtažky prospívají pleti i vlasům

Další várku antioxidantů, ale také minerálů a lipidických složek doručí řada výtažků z přírodních zdrojů.

K ochraně před poškozením toxiny a volnými radikály pomohou extrakty z chmelových šištic a bazalky.

Extrakt z rostliny Inula Maritima dělá z antioxidačního oleje přípravek více kategorií, protože regeneruje vlasové buňky. Zachovává tak lesk, pevnost a hladkost vlasů.

Volné radikály dávají zabrat i vlasům. Dopřejte antioxidační ochranu prostřednictvím pár kapek oleje i jim.

Výtažek z čajových lístků prokrví a obnoví kožní buňky. Pokožka si tak lépe poradí se škodlivými látkami, snáze se jich zbaví, a zachová svůj příznivý vzhled. Kožním buňkám pomůže i extrakt z rozmarýnu, který oddálí vrásky.


Tip: Posilte ochranu proti slunci antioxidačním olejem

Ochranný faktor (SPF) nás před slunečními paprsky zcela neochrání. Malé procento záření, které se k pokožce dostane, vytváří volné radikály.

Zde přicházejí na řadu antioxidanty, které volné radikály neutralizují, a tak tvorbě vrásek zabrání.

Zjistěte více o ochraně pokožky před sluncem.


O příznivou strukturu pleti se postará přírodní látka

Optimální hydrataci v přípravcích běžně zajišťuje silikon, který vytvoří na pokožce prodyšnou vrstvu, a tak zlepší strukturu pleti a zabrání únikům vody.

V antioxidačním oleji silikon nahrazuje zcela přírodní látka z kokosového oleje se stejnými účinky. Díky svému přírodnímu původu však vyhoví i citlivějším typům pleti.

Další pomocné látky

Caprylic/Capric triglyceride Přírodní směs glycerinu a mastných kyselin. Zjemňuje přípravek a usnadňuje propustnost ostatních látek.
Ethyl ferulate

Enzymatická úprava kyseliny ferulové. Posiluje funkci antioxidantů a pohlcuje UV záření.

Tocopherol Vitamín E, funguje jako silný antioxidant.

Antioxidační olej vždy aplikujte na vlhkou pleť po očištění. Díky velmi lehké konzistenci a rychlému vstřebání pokožku během chvilky připraví na neduhy nadcházejícího dne a nezkomplikuje propustnost krémů a sér.

Antioxidant Oil 50 ml

Antioxidační olej na pleť a vrásky – 399 Kč

CHRÁNÍ PLEŤ PŘED VOLNÝMI RADIKÁLY

Antioxidační olej je jedním ze základních pilířů kosmetické rutiny. Chrání pleť před volnými radikály, které patří mezi nejběžnější příčiny vzniku projevů stárnutí pokožky. Olej pleti navíc dodává vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Díky bohatému podílu účinných látek rovněž posiluje kožní bariéru, podílí se na hydrataci a pomáhá uchovat lesk a barvu vlasů.

Napište nám na Facebooku, zda vám kombinovaný antioxidační olej vyhovuje, nebo raději dáváte přednost variantám jednoho typu.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Kožní mikrobiom: jak bakterie pomáhají pokožce

Bakterie si nejčastěji spojujeme s nemocemi a nečistotami. Existují ale i takové, které nám pomáhají. O vztahu probiotik a střevní mikroflory se mluví stále více. Jak je to ale s obdobnými mechanismy v pokožce? Objasňujeme základy kožního mikrobiomu.

Pleť a podzim | 5 tipů pro sychravé dny

Letní šaty střídají svetříky, kabátky a silnější punčochy. Teplé letní počasí je pryč a ke slovu přichází sychravý a chladný podzim. Víte, jak své pleti dopřát maximum péče?

Atopie: vznik, prevence a kosmetická péče

Trápí nás zejména v útlém dětství, poté se občas vrací v dospělosti. Nadobro se s ní bohužel nerozloučíme. Projevy atopické dermatitidy ale můžeme zmírnit – často i bez pomoci odborníka. Poradíme vám, jak kožní onemocnění identifikovat nebo jak se vyhnout tomu nejhoršímu.