8 tipů jak zabránit vzniku vrásek, když teploty klesnou pod 5 stupňů

Zpět

Jste zachumlaná v zimním kabátu, ruce si zahříváte o kelímek se svařákem a do tváří vás štípe mráz. Zima je konečně tady. Vaše pleť se z toho ale tolik neraduje. Jakmile totiž teplota klesne pod 5 stupňů, riziko vzniku vrásek se zvyšuje. Mazové žlázy zpomalují svoji činnost a kůže je vysušenější.

Jak to udělat, aby vaše tvář za huňatou šálou neutrpěla zbytečně mnoho zásahů od ledového počasí? Zatočte s některými zlozvyky, kterými nevědomky naší pokožce ubližujeme.

1. Omezte dlouhé teplé koupele

Znáte ten nepopsatelný pocit blaha, když přijdete domů a dopřejete si dlouhou teplou sprchu nebo horkou koupel. Báječně si sice otevřete póry, ale zároveň kůži výrazně vysušujete. V zimě si netvoří tak rychle ochrannou vrstvu a je nutné ji více zvlhčovat.

Snažte se zkrátit horké koupelnové seance na minimum nebo si je nedopřávat tak často. Nahraďte je třeba relaxací při masáži nebo aromaterapií.

2. Pryč s kousavými svetry

V zimním počasí dostává vaše kůže mnoho zásahů, se kterými se musí vypořádávat. Nepřetěžujte ji proto vyrovnáváním se s dalším nepohodlím. Ačkoliv zbožňujete ten pocit, kdy se celá zachumláte do svetru načechraného tak, že se v něm málem ztratíte, pro vaši pokožku může být kontakt s vlnou nebo umělými vlákny stresující.

Řešením je vhodné vrstvení oblečení. Jako první vrstvu zvolte pohodlnou, pokožku nedráždící bavlnu a oblíbený svetr ať dělá parádu, ale nesvědí kůži.

Pokuste se také omezit používání změkčovadel a aviváží, které mohou citlivou kůži v zimě více dráždit.

3. Uklidněte pokožku dostatkem vlhkosti

Přechody z chladného zimního počasí do přetopených místností se suchým vzduchem můžou potrápit nejen dýchací cesty, ale i vaši pokožku. Opatřete si do místností zvlhčovač vzduchu a uvidíte, jak vám bude pleť zase zářit.

Využít můžete i obyčejný rozprašovač na květiny nebo postavte na radiátor misku s vodou.

4. Šála a rukavice nejen do zimní plískanice

Když je vaše kůže vystavena chladnému vzduchu, vznikají na ní pouhým okem neviditelné prasklinky. Mírně zarudne, je suchá a poničená. Pokud je to možné, noste v chladném počasí rukavice a šálu a udržujte pokožku v teple.

5. Vaše kůže není zeď obléhaného hradu, dovolte jí dýchat

V zimě s oblibou sáhneme po silných hutných krémech, které pokožku sice dokonale ochrání před okolními vlivy, ale už nerespektují její potřeby. Pokud totiž kůži potřete neproniknutelnou vrstvou krému, znemožníte už tak zimou vyprahlé pokožce volně dýchat a zvlhčovat se.

Vyhýbejte se proto balzámům a krémům s minerálními oleji.

6. Omezte peeling

Pro zimou vyčerpanou kůži je peeling velký zásah, omezte ho proto v zimě na minimum. Starou kůži můžete odstranit jemnou masáží konečky prstů. Uvidíte, že se při ní budete cítit báječně.

7. Sportem ke krásné pleti

Je jedno, jestli se budete protahovat doma, zaběháte si nebo se s kamarádkou vydáte do tanečního studia. Díky zvýšenému průtoku krve se kůže krásně napne a pomůže vám s vyhlazením vrásek.

Ze sportu můžete udělat i příjemnou chvilku s partnerem. Na internetu si najděte on-line kurzy balanční acro-jógy nebo si vzájemně dávejte výzvy při posilování a protahování.

8. Správná kosmetika je základ

NAFIGATE Kyselina Hyaluronová působí díky velkým i malým molekulám nejen na povrchu, ale dostává se i do hlubších vrstev kůže. Pomáhá udržovat pleť svěží a vypnutou i v náročných zimních měsících.

Z vědeckých výzkumů vyplývá, že molekuly s nízkou molekulovou hmotností jsou navíc biologicky aktivní. Proto má vedle okamžitého účinku NAFIGATE kosmetika i účinek dlouhodobý.

Více o používání kosmetiky v zimě si přečtěte v článku Péče o pleť v zimních měsících.

Novinky a další rady sledujte na našem Facebooku.

Jak NAFIGATE Kyselina Hyaluronová působí?

Molekuly kyseliny hyaluronové mají různé vlastnosti

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Zima s bezproblémovou pletí: dopřejte jí těchto 5 aktivních látek

Zimní období neznamená pro pokožku jen kontakt s chladem, ale i námahu z vystavování se mrazivému vzduchu a vyhřátým vnitřním prostorám. Abychom zabránili zarudnutí, vysoušení nebo popraskání pleti, musíme se vybavit kosmetikou se správnými ingrediencemi.

Kožní mikrobiom: jak bakterie pomáhají pokožce

Bakterie si nejčastěji spojujeme s nemocemi a nečistotami. Existují ale i takové, které nám pomáhají. O vztahu probiotik a střevní mikroflory se mluví stále více. Jak je to ale s obdobnými mechanismy v pokožce? Objasňujeme základy kožního mikrobiomu.

Pleť a podzim | 5 tipů pro sychravé dny

Letní šaty střídají svetříky, kabátky a silnější punčochy. Teplé letní počasí je pryč a ke slovu přichází sychravý a chladný podzim. Víte, jak své pleti dopřát maximum péče?