Kyselina hyaluronová nejen pro dokonalou pleť. Představujeme další využití oblíbené hydratační látky

Zpět

Všichni už víme, že kyselina hyaluronová je skvělým doplňkem kosmetické rutiny, a to zejména pro své intenzivní hydratační schopnosti. Pomůže však i v jiných případech – takových, kdy pokožka čelí vážnějším problémům.

Kyselina hyaluronová je odjakživa součástí lidského těla. Tvoří zde jednu z nejdůležitějších částí mezibuněčné hmoty a  má hned několik funkcí:

  • zajišťuje pevnost pojivové tkáně,
  • odpovídá za správný pohyb kloubů
  • a díky vysoké odolnosti vůči vnějšímu tlaku zachovává pružnost pleti.

Zjistěte, ve kterých částech těla pomáhá kyselina hyaluronová nejvíce.

Díky hydratačním schopnostem je dnes kyselina hyaluronová neodmyslitelnou součástí kosmetiky. Neinvazivně nám však může pomoci i v případech, kdy nejde pouze o krásu.

Vznik jizev

Po poranění kůže dochází k narušení tkáně. Aby tělo pokožku zacelilo, začne v místě poškození vytvářet větší množství kolagenu. Tvoří se však rychleji, než ho buňky stačí rozkládat, tak dochází k jeho hromadění na povrchu.. Tak vznikají viditelné jizvy.

Kyselina hyaluronová pozitivně ovlivňuje proces hojení,udržuje poraněné místo hydratované a podporuje přirozenou obnovu kožních buněk. Díky tomu dochází k regulovanější tvorbě kolagenu a viditelnost jizev se zmírňuje.

Přečtěte si celý článek o kyselině hyaluronové a jizvách.

Kyselina hyaluronová urychlí hojení pleti i po tetování.

Popáleniny od slunce

Jelikož je proces hojení jizev podobný jako u spálenin, kyselina hyaluronová pomůže i v případech, kdy to přeženeme se sluncem.

Séra a krémy s kyselinou hyaluronovou navíc uzavírají vlhkost v pokožce a zabraňují úniku vody v místech, kde je kůže podrážděná. Aplikací kyseliny hyaluronové na podrážděná místa se tak spálenin zbavíte rychleji.

Vždy se snažte o svou pokožku pečovat tak, abyste žádné popáleniny řešit nemuseli. Slunce je kromě spálenin také příčinou kožních nemocí a urychluje proces stárnutí pokožky .

Podívejte se na našeho průvodce opalováním.

Odřeniny a ranky

Kromě regulace hromadění kolagenu a rozkladu kolagenních vláken dokáže kyselina hyaluronová také urychlit pohyb a tvorbu buněk, které udržují správnou struktury pokožky. Jde o takzvané keratinocyty a fibroblasty. Kyselina hyaluronová proto urychlí hojení:

  • nenších ranek,
  • odřenin,
  • otoků,
  • i akné.

V boji proti akné významně pomáhá i kyselina salicylová, která je součástí hydratačního séra s kyselinou hyaluronovou – Hyaluron Essential.


Hojení urychlí i růstové faktory

Růstové faktory podporují růst buněk, a proto urychlují obnovu tkání. Díky tomu pomáhají při nápravě struktury pokožky i během hojení oparu na rtech.

Růstové faktory jsou součástí peptidového séra, která navíc disponuje 3 % kyseliny hyaluronové


Nejoblíbenější séra s kyselinou hyaluronovou

Hyaluron Essential 20 ml

hydratační sérum - 399 Kč

sérum redukuje vrásky

Sérum na vrásky NAFIGATE Kyselina Hyaluronová kombinuje 100% čistou kyselinu hyaluronovou ve vysoké koncentraci 2%. Díky tomu funguje nejen na povrchu pokožky, ale i v hlubších vrstvách pokožky (v dermisu), kde vznikají vrásky. Neobsahuje parabeny ani parfemaci.

Hyaluron Peptide Serum 15 ml

Hydratační sérum - 549 Kč

INTENZIVNÍ HYDRATAČNÍ PÉČE S OLIGOPEPTIDY

3% koncentrace kyseliny hyaluronové intenzivně hydratuje ve všech vrstvách pokožky a zabraňuje tvorbě vrásek v bodě jejich vzniku. Oligopeptidy dodávají pleti růstové hormony, které revitalizují a omlazují kožní buňky. Díky tomu redukují vrásky a zlepšují elasticitu pleti. Jde o typy peptidů s nejyrchlejší odezvou na kosmetickém trhu.

„Jednou jsme měli zákaznici, která byla tak nadšená z používání kyseliny hyaluronové, že ji začala aplikovat i na jizvu svého pejska. Měli jsme radost, že to pejskovi taky pomohlo.“
Ondřej Mynář; CEO NAFIGATE Cosmetics

Sáhli jste po kyselině hyaluronové i v jiných případech, než během kosmetické péče o pleť? Napište nám na facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Prozrazujeme kompletní složení čisticího mléka

Nesedí vám odličovací oleje? Pak by vám mohlo vyhovovat právě odličovací mléko. Cleansing milk spolehlivě odlíčí makeup i nečistoty, poradí si s nimi však pomocí těch nejšetrnějších látek. Prozradíme vám, které to jsou.

Potvrzeno: kosmetika odbourává stres

Trochu klidu bychom si měli dopřávat co nejčastěji. I během péče o pleť. Pokud máte pocit, že vám péče o pleť pomáhá relaxovat, nemýlíte se. Výzkum potvrdil, že kosmetika snižuje hladiny stresu.

20 faktů o kyselině hyaluronové

Některé už možná znáte, jiné vás třeba překvapí. Kyselina hyaluronová si nezískala svou oblibu jen pro své úžasné hydratační účinky, ale i mnoho ostatních vlastností. Sesbírali jsme pro vás hned dvě desítky faktů o této kosmetické stálici.