Představujeme složení Anti-Aging séra

Zpět

Společně s námi stárne i naše pokožka. Některé procesy v těle bohužel neovlivníme, a tak se mezi 18. a 80. rokem života naše pokožka ztenčí o 70 %.

Existují ale způsoby, jak můžeme pokožku povzbudit, aby ke vzniku vrásek nedocházelo tak brzy. Ideální je s péčí začít co nejdříve, přípravky na intenzivní hydrataci pleti a povzbuzení tvorby kolagenu můžete používat od 25 let.

Ale ani pro ty, kteří na dortu sfoukávají už více než 40 svíček, není nikdy pozdě s obnovou pleti a kontur začít. Účinným pomocníkem je Anti-Aging Sérum, jehož kompletní složení vám níže představíme.

Co se v našem těle děje po 40. narozeninách?

Vlivem blížící se menopauzy se v našem těle kolem 40 let výrazně mění hladina hormonu estrogenu. Zároveň přirozená bariéra kůže není schopná tak rychle reagovat na případné narušení horkou vodou nebo agresivním scrubbingem.

Kůže v podbradku ztrácí svoji pevnost a bez vhodné péče o zralou pleť povadá i pleť v obličeji. Kontury ztrácí na své výraznosti.

S přibývajícími roky klesá množství estrogenu.

Zralá pleť vyžaduje speciální péči

Složení liftingového séra přizpůsobujeme speciálně potřebám zralé pleti. Podívejte se na všechny přísady a jejich účinky.

Kyselina hyaluronová

Na krabičce ji najdete pod názvem Sodium Hyaluronate. Díky rozdílné velikosti molekul působí ve všech vrstvách kůže.

  • Oligo HA molekuly a malé molekuly Mini HA™ jsou menší než 10 000 daltonů. Biologicky aktivní molekuly oddalují vznik vrásek, usnadňují vstřebávání ostatních aktivních látek do pokožky a v druhé vrstvě kůže (dermis) stimulují obnovu a růst buněk i vláken. Tím redukují vrásky a brání jejich vzniku. Liší se především způsobem přípravy.
  • Větší molekuly klasické kosmetické HA mají velikost 1 - 2 miliony daltonů. Regenerují a vyhlazují povrch pokožky. Účinek je viditelný a citelný.

Kyselina hyaluronová je tělu vlastní látka, nemusíte se tedy obávat žádných nepříjemných účinků. Hydratuje pleť, zpevňuje vazby mezi buňkami a zlepšuje kotvení kolagenních a elastických vláken mezi buňkami.

Kyselina hyaluronová hydratuje pleť do hloubky díky různě velkým molekulám.

Liftonin Xpert

Skládá se ze 4 látek, které se vzájemně podporují a společně kontrolují a aktivně ovlivňují syntézu kolagenu v těle. Na rozdíl od podobných látek ale vytváří kvalitní kolagen.

1. BULBINE FRUTESCENS LEAF JUICE

Aktivní látka, výtažek z jihoafrické rostliny Bulbine frutescens.

  • Podporuje tvorbu kolagenu v pleti,
  • eliminuje vrásky
  • a zlepšuje pružnost a pevnost pokožky.

2. SODIUM BENZOATE

Benzoan sodný je konzervační látka, která zabraňuje množení hub a bakterií.

3. POTASSIUM SORBATE

I sorban draselný konzervuje a brání růstu škodlivých látek, hlavně kvasinek a plísní. S benzoanem sodným se doplňují a podporují, jejich samostatné využití nebývá dostatečné.

4. CITRIC ACID

Kyselina citronová je jednou z kyselin, která prospívá pleti. Tato aktivní látka

  • má antioxidační účinky,
  • udržuje mírně kyselé prostředí
  • a podporuje funkci konzervantů.

Kyselina citronová je jednou z kyselin, které se v kosmetice používají.

Společně aktivně nastavují správný poměr mezi rozpadem a vznikem dermálních struktur, čímž umožňují vznik nového vysoce kvalitního kolagenu.

Liftonin Xpert získal se v roce 2016 na kongresu In-cosmetics umístil na prvním místě mezi představovanými aktivními látkami.

Trojice pomocných látek

Kombinace těchto látek vytváří spolehlivou a bezpečnou konzervační směs bez škodlivých parabenů a jiných nevhodných látek. Sérum výborně chrání před mikrobiálním znečištěním a to všechno bez závažného podráždění pokožky. Navíc napomáhají její hydrataci.

Látky se vzájemně doplňují a společně mají výborné konzervační a stabilizační vlastnosti.

1. METHYLPROPANEDIOL

Aktivní a pomocná látka s konzervačními vlastnostmi napomáhá snadnějšímu průniku hlavních aktivních látek do kůže.

2. CAPRYLYL GLYCOL

Hydratuje pokožku, pečuje o ni a změkčuje ji.

3. PHENYLPROPANOL

Má velmi efektivní protimikrobní a protiplísňové účinky a udržuje stálé zabarvení přípravku a brání tvorbě zákalu. Napomáhá hydrataci pokožky.

Další aktivní a pomocné látky

Název látky Popis
Glycerin

Zvlhčovadlo, které je na sebe schopné vázat okolní vodu a tedy účinně hydratovat pleť. Zlepšuje funkci kožní bariéry a tím chrání pokožku před nepříznivými okolními vlivy. Podporuje hojení drobných ranek a zlepšuje elasticitu pleti.

Polyacrylate crosspolymer-6

Zjemňuje pleť a zajišťuje gelovitou konzistenci přípravku.

Propylene glycol

Zvlhčovadlo, aktivní a pomocná látka syntetického původu. Stejně jako glycerin přitahuje vodu, podporuje hydrataci pokožky a navíc brání vysychání séra. Díky antimikrobním a protiplísňovým vlastnostem je využíván jako konzervační látka.

Péči o pleť doplňte kvalitním denním a nočním krémem s kyselinou hyaluronovou. Prozradili jsme i jejich složení.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Do čeho balíme šetrnou kosmetiku

Bublinkové fólie, polystyrenové polštářky, nafukovací obaly. Na takovéto výplně jsme určitě všichni zvyklí. Přepravované předměty ochrání. Jejich dopad na planetu ale už tak příznivý není. Na to v NAFIGATE Cosmetics bereme ohled. I k výplňovým materiálům přistupujeme šetrně.

Urychlete regeneraci pokožky se Skin Restore sérem

V určitých momentech podrobujeme pleť zákrokům, se kterými se tělo musí vyrovnat. V kosmetickém oboru může jít o mezoterapeutické ošetření. V osobním životě pak například o holení, při kterém můžeme pokožku podráždit. Skin Restore Serum v těchto případech pokožce rychle pomůže.

Tipy, jak ulevit pleti po létě

Během prázdnin jsme se vyhřáli, zrelaxovali a nabrali energii. Pokožka si ale během horkých dní příliš neodpočine. Začátek podzimu je proto vhodnou dobou, kdy můžeme pomoci pleti se zotavit. Poradíme, jak pleť zregenerovat a připravit ji na sychravé období podzimních měsíců.