Radíme, kdy je nejvhodnější doba použít kyselinu hyaluronovou

Zpět

Hydratace je neodmyslitelnou součástí péče o pleť. Posílení kožní bariéry je jen jednou z výhod pravidelného dodávání vlhkosti. Běžně bychom měli pokožce dopřávat hydrataci dvakrát denně. Existují však případy, ve kterých pleť ocení dávku kyseliny hyaluronové navíc.

Proč je hydratace tak klíčová? Protože zachovává správnou funkci povrchu pokožky. Svrchní vrstva chrání kůži před škodlivými vlivy a uchovává vodu uvnitř pleti.

Hydratační přípravky jako kyselina hyaluronová dodají pleti látky, které zajistí, aby pleť předešla nejčastějším neduhům:

  • oslabené kožní bariéře,
  • ochablé a povislé struktuře pokožky,
  • vzniku známek stárnutí
  • a podráždění.

V určitých případech pleť čelí vyššímu náporu vnějšího prostředí nebo se rychleji vysouší. Pomocí hydratování můžeme pokožce v nepříznivých podmínkách pomoci. Vybrali jsme ty nejčastější.

Při vzniku akné

Během akné je pleť suchá a produkuje více mazu, který ucpává póry. Celý proces vede k ještě intenzivnějšímu vzniku nepříjemných pupínků.

Lehké gelové sérum kyseliny hyaluronové s kyselinou salicylovou pokožce od akné uleví bez toho, aby zapříčinilo nežádoucí účinky.

  • Kyselina hyaluronová uleví pleti od vysoušení.
  • Kyselina salicylová vyčistí póry, a díky tomu předchází vzniku akné.

Před aplikací make-upu

Make-up je možná pravidelnou součástí vaší ranní rutiny, ve které by měla hydratace hrát důležitou roli. V určitých případech se však může stát, že své líčení potřebujete upravit. I v těchto případech je vhodné začít hydratací. Pokožku tak zjemníte a líčení bude jednodušší a v závěru dokonalejší.

Líčení aplikované na hladké pokožce udělá větší dojem. I k tomu dopomůže hydratace.

Ihned po sprše

Poté, co dopadne poslední kapka vody se pokožka dostává do přímého kontaktu se vzduchem. Tato náhlá změna se projeví rychlejším vysoušením kůže.

V této době je však pokožka také připravena pohltit větší množství vlhkosti. Po osušení jemným poklepáváním pomocí ručníku proto ihned aplikujte váš oblíbený hydratační přípravek. Podobnou péči si dopřejte i po plavání nebo opláchnutí tváře.


Tip: Upravte hydratační péči v zimě

Zima dává pleti zabrat, a to platí dvojnásob během Vánoc. Vichry, studené teploty a ostré sluneční paprsky mohou zapříčinit, že pokožka bude působit mdle a popraská.

Pokud běžně používáte hydratační oleje, nahraďte je hutnějším krémem s kyselinou hyaluronovou a ceramidy, které posílí kožní bariéru. Po aplikaci krému nevycházejte ihned vstříc mrazu. Může totiž obsahovat vodu, která si s nízkými teplotami nerozumí.


Po sprše co nejrychleji aplikujte hydratační přípravek. Nejlépe do tří minut. Pleť bude pružnější a pevnější.

Před a po letu

V letadlech běžně proudí suchý recyklovaný vzduch, který – stejně jako silná klimatizace – intenzivně vysušuje pokožku. Pokud vás čeká dlouhý let, pleť před ním odličte, a poté hydratujte. Druhý krok opakujte také ihned po přistání.

Pokud chcete proti suchému vzduchu bojovat intenzivněji, vybavte se na cestu osvěžující mlhou a ulevte pleti během letu jednoduchým zmáčknutím rozprašovače.

Před běháním

Běh pomáhá rozproudit krevní oběh, a tak přispívá k lepší funkci pokožky. Jenže při oblíbené pohybové aktivitě vystavujeme pokožku hned několika nepříznivým vlivům:

  • větru,
  • znečištěnému ovzduší
  • a slunečnímu záření.

Běh navíc urychluje pohyb větru proti tváři, což způsobuje rychlejší vysoušení. Předtím, než vyrazíte si udělejte chvilku a použijte hydratační sérum a na něj navažte opalovacím přípravkem, který se hodí i v oblačném počasí. Odráží totiž sluneční paprsky typu A, které sice nepálí, ale urychlují stárnutí pleti.

Existují i jiné případy, ve kterých pleti dopřáváte mimořádnou dávku kyseliny hyaluronové nebo jiného hydratačního přípravku? Napište nám o nich  na Facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Prozrazujeme kompletní složení čisticího mléka

Nesedí vám odličovací oleje? Pak by vám mohlo vyhovovat právě odličovací mléko. Cleansing milk spolehlivě odlíčí makeup i nečistoty, poradí si s nimi však pomocí těch nejšetrnějších látek. Prozradíme vám, které to jsou.

Potvrzeno: kosmetika odbourává stres

Trochu klidu bychom si měli dopřávat co nejčastěji. I během péče o pleť. Pokud máte pocit, že vám péče o pleť pomáhá relaxovat, nemýlíte se. Výzkum potvrdil, že kosmetika snižuje hladiny stresu.

20 faktů o kyselině hyaluronové

Některé už možná znáte, jiné vás třeba překvapí. Kyselina hyaluronová si nezískala svou oblibu jen pro své úžasné hydratační účinky, ale i mnoho ostatních vlastností. Sesbírali jsme pro vás hned dvě desítky faktů o této kosmetické stálici.