Šetrná kosmetika a vrásky: radíme, po kterém produktu sáhnout

Zpět

Kosmetika bojuje proti řadě nedostatků pokožky, většina z nás ale po přípravcích sáhne, když chceme zamezit vráskám. Poradíme vám, kdy a který z našich přípravků zvolit, abyste vráskám předešli nebo je zmírnili.

Jako vrásky označujeme záhyby v pokožce, kterých postupně a nevyhnutelně s věkem přibývá. Pokožka totiž s více lety produkuje stále menší množství kolagenu a elastinu – bílkovin, které udržují její pevnost a pružnost.

Pleť se během stáří navíc ztenčuje, proto hůře odolává poškození. Vnější faktory jako znečištěné ovzduší, sluneční záření a toxiny tvorbu vrásek podporují. Roli hraje i mimika a v daných případech také geny.

Vrásky a prevence – obecná pravidla

Přestože vrásky ke stárnutí patří, můžeme jejich vznik oddálit a zpomalit. Jejich tvorba se totiž odvíjí od nesprávného životního stylu a vnějších vlivů. Co tedy napravit?

  • Vyvarujte se UV záření: Ultrafialové záření urychluje tvorbu volných radikálů v pleti, které poškozují elastinová vlákna. Dbejte proto na ochranu před sluncem a vyvarujte se soláriím.
  • Omezte cukr: Vysoká míra rychlých sacharidů zvyšuje poměr cukru v krvi, který urychluje tvorbu vrásek a celkového stárnutí pokožky. Cukry navíc mohou poškozovat kolagen. Výsledkem je povislá pokožka a tvorba hlubokých vrásek.

Tvorbu vrásek zpomalí také obličejová masáž. Vyzkoušejte ji u odborníka, nebo podle videí na internetu.

  • Vynechte kouření : Nikotin škodí cévám, zhoršuje proudění kyslíku a zamezuje přísun živin do kožních buněk. Pokožka tak ztrácí pružnost. Kouř přitom neškodí pleti jen zevnitř, ale i zvenku. Vyvarujte se proto zakouřeným prostorám.
  • Dbejte na čištění pleti: Špatně vyčištěná pokožka může přes noc vstřebat zbytky make-upu i nečistoty. Nepříznivé látky následně přispívají k tvorbě volných radikálů. Zvolte správnou čisticí sadu dle vašeho typu pleti a během čištění nešetřete vodou.
  • Dopřejte si kvalitní spánek: Během spánku dáváme tělu prostor pro regeneraci. Platí to i pro pokožku, ve které se v noci zrychluje krevní oběh. Dochází také k intenzivnější tvorbě kolagenu a nápravám poškození způsobených vnějšími faktory.

Tip: Zvažte, jak spíte

Tvorbu vrásek může podpořit i poloha, ve které spíte. Pokud polštář vyvíjí tlak na stejnou část tvář každou noc, pokožka je na daném místě slabší než v jiných částech.

Problém můžete řešit například spaním na zádech nebo pomocí speciálních polštářů.


Co z šetrné kosmetiky používat pravidelně?

Denní a noční krém

Ověřená dvojice pomůže kdykoliv – slouží totiž proti vráskám i jako ochranná a nápravná procedura. Denní krém s kyselinou hyaluronovou vyhladí povrch pleti a podpoří tvorbu kolagenu. Zároveň pokožku ochrání proti slunečnímu záření – obsahuje totiž ochranný faktor číslo 15.

Noční krém bojuje proti vráskám zejména pomocí kombinace šípkového oleje a Reforcylu. Vysoký podíl vitamínů, betakarotenu a minerálů pleť přes noc celkově regeneruje a omlazuje.

Kyselina hyaluronová

2% sérum s dvoumolekulovou kyselinou hyaluronovou je v boji proti vráskám klíčové. Dvě velikosti molekul se postarají o hydrataci na povrchu pleti i v místě jejich vzniku.

Hyaluron Essential také předchází vysušování pleti. Funguje proto jako prevence a pomáhá v pokročilém věku, kdy se pokožka ztenčuje a snáze ztrácí vlhkost.

Hřebíčkový, slunečnicový, ovesný, avokádový...Náš Antioxidant Oil je přírodou doslova nabitý.

Antioxidační olej

Pokožka je orgánem, který je v kontaktu s oxidačním stresem nejvíce. Antioxidanty bojují s volnými radikály, a předchází tak urychlení stárnutí pleti. Antioxidačních látek potřebujeme takové množství, aby bylo schopno pleť chránit před stejným počtem volných radikálů, které na pokožku doléhají z vnějšího prostředí, ale také z nezdravých jídel nebo alkoholu.

Antioxidační olej kombinuje 6 přírodních olejů bohatých na potřebné obranné látky, a navíc podporuje účinnost opalovacích přípravků, které zabraňují poškození volnýcmi radikály ze slunce

Hyaluron Day Cream 50 ml

denní krém - 349 Kč

DLOUHODOBĚ HYDRATUJE POKOŽKU

NAFIGATE hydratační denní krém proti vráskám s kyselinou hyaluronovou do hloubky hydratuje zralou pleť i pokožku s prvními příznaky stárnutí. Kyselina hyaluronová vyhlazuje vrásky, výtažek z červené řasy navíc podporuje přirozenou tvorbu kolagenu. Výsledkem je dlouhodobě hladká a hydratovaná pleť bez vrásek.

„Rychle se vstřebává a dobře se roztírá, je dobrý i pod make-up, pumpička je super – hygienické.”

Antioxidant Oil 50 ml

Antioxidační olej na pleť a vrásky – 399 Kč

CHRÁNÍ PLEŤ PŘED VOLNÝMI RADIKÁLY

Antioxidační olej je jedním ze základních pilířů kosmetické rutiny. Chrání pleť před volnými radikály, které patří mezi nejběžnější příčiny vzniku projevů stárnutí pokožky. Olej pleti navíc dodává vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Díky bohatému podílu účinných látek rovněž posiluje kožní bariéru, podílí se na hydrataci a pomáhá uchovat lesk a barvu vlasů.

Co začlenit v daném věku?

Oligopeptidy po třicítce

První jemné linky můžeme pozorovat na začátku třicátých let. V této době se začíná zhoršovat kvalita komunikačního systému kožních buněk, které si mezi sebou předávají zprávy, na jejichž popud napravují zhoršený stav pokožky.

Kvalitu buněčné komunikace zlepší oligopeptidy, díky kterým se obnovují buňky a obnovuje pleť. Účinky navíc podpoří 3% kyselina hyaluronová. Dochází tak k celkové revitalizaci pokožky.

Oligopeptidy také podpoří účinek kyseliny hyaluronové.

Čtyřicátá léta s anti-agingovým sérem

Po čtyřicítce pleť ztrácí schopnost udržovat vodu. Je proto vhodné nahradit klasické hydratační sérum za variantu se třemi molekulami. Hayluron Anti-Aging hydratuje intenzivněji. V místě vzniku, na povrchu, a zároveň stimuluje obnovu buněk i vláken.

Kyselinu hyaluronovou v anti-agingovém séru doplňuje Liftonin Xpert s africkým výtažkem, který posiluje ztenčená kolagenní vlákna, navrací pleti ztracenou elasticitu, a zmírní již vzniklé vrásky. 

50 a barvy safíru

V padesáti vrásky začnou nabývat na hlubce a výraznosti. V pokročilém věku se těchto přirozených projevů nezbavíme, jejich viditelnost ale dokážeme zmírnit.

Safírová řada redukuje vrásky díky Corneostickeru, který pokožku plošně pokryje speciální látkou. Ta vyrovnává strukturu pleti a  změkčuje ji. Pokožka tak působí matněji, viditelnost vrásek  klesá a pleť působí jemnějším a hladším dojmem.

Balíček hydratační péče 50+

omlazující sérum a krém - 1 199 Kč

VYŽIVUJE, HYDRATUJE A REGENERUJE ZRALOU PLEŤ

Pleť po padesátce ztrácí svoji pružnost a i nenápadné vrásky na pleti více vyniknou. Proto si zralá pleť zaslouží péči na míru – takovou, která pokožku vyživí, zregeneruje a zredukuje vrásky.

Hyaluron Peptide Serum 15 ml

Hydratační sérum - 549 Kč

INTENZIVNÍ HYDRATAČNÍ PÉČE S OLIGOPEPTIDY

3% koncentrace kyseliny hyaluronové intenzivně hydratuje ve všech vrstvách pokožky a zabraňuje tvorbě vrásek v bodě jejich vzniku. Oligopeptidy dodávají pleti růstové hormony, které revitalizují a omlazují kožní buňky. Díky tomu redukují vrásky a zlepšují elasticitu pleti. Jde o typy peptidů s nejyrchlejší odezvou na kosmetickém trhu.

Hyaluron Peptide Serum je dalším z milníků portfolia šetrné kosmetiky. Oligopeptidy jsou totiž jednou z nejmodernějších látek v kosmetice s nejlepší odezvou na trhu, a tudíž i důkazem, že NAFIGATE Cosmetics neotálí a jde s dobou a vědou.

Na který produkt proti vráskám nedáte dopustit? Snažíte se vrásky mírnit, nebo je naopak rádi vystavujete na odiv? Napište nám na Facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Kožní mikrobiom: jak bakterie pomáhají pokožce

Bakterie si nejčastěji spojujeme s nemocemi a nečistotami. Existují ale i takové, které nám pomáhají. O vztahu probiotik a střevní mikroflory se mluví stále více. Jak je to ale s obdobnými mechanismy v pokožce? Objasňujeme základy kožního mikrobiomu.

Pleť a podzim | 5 tipů pro sychravé dny

Letní šaty střídají svetříky, kabátky a silnější punčochy. Teplé letní počasí je pryč a ke slovu přichází sychravý a chladný podzim. Víte, jak své pleti dopřát maximum péče?

Atopie: vznik, prevence a kosmetická péče

Trápí nás zejména v útlém dětství, poté se občas vrací v dospělosti. Nadobro se s ní bohužel nerozloučíme. Projevy atopické dermatitidy ale můžeme zmírnit – často i bez pomoci odborníka. Poradíme vám, jak kožní onemocnění identifikovat nebo jak se vyhnout tomu nejhoršímu.