Šetrná opalovací emulze: jak pracujeme s celosvětovým unikátem

Zpět

Když jsme se rozhodli, že uvedeme produkt se zbrusu novým materiálem, bylo nám jasné, že proces s sebou ponese mnoho výzev. Přečtěte si, jak ladíme a testujeme opalovací emulze s přírodním polymerem P3HB.

Rok 2018 byl pro nás vyjímečným. Představili jsme řadu „Věnováno Vám a Přírodě“, která nabízí šetrnější varianty oblíbených kosmetických produktů.

Poté, co jsme uvedli šetrné sprchové mléko začal příběh naší unikátní opalovací emulze, která obsahuje světově unikátní UV ochranu. 

Cesta Organic Sunscreen však teprve začala. Stále přicházíme na způsoby, kterými její účinnost zdokonalit. Dosavadní práci na opalovací emulzi jsme zmapovali do 5 zásadních kroků. 

1. Objevujeme přírodní polymer P3HB

Naše motto „šetrná kosmetika“ sděluje, že naše produkty pečují jen pomocí potřebných látek. Znamená  také, že hledáme způsoby, jak vyrábět kosmetiku s minimálním dopadem na životní prostředí.

Přírodní polymer P3HB v nezpracované podobě.

Jednou z látek, která nám na této cestě pomáhá, je přírodní polymer P3HB. Tento unikátní materiál objevili vědci z brněnské univerzity za podpory NAFIGATE Corporation. Tým dodnes přichází na nové způsoby, kterými mohou látku využít. 

2. Přírodní polymer P3HB jako řešení problémů kosmetického průmyslu

Všimli jsme si, že některé z těchto způsobů můžeme aplikovat i do kosmetiky. V prvním případě to byl peeling. Přírodní polymer P3HB má totožné vlastnosti jako plastové mikročástice, které odstraňují nečistoty z pokožky. Narozdíl od plastů se však přírodní polymer P3HB po použití rozloží ve vodě, a proto neohrožuje životní prostředí. 

Kareta je jedním z mořských živočichů, který na dopady kosmetického průmyslu trpí nejvíce. I proto se stala maskotem řady Věnováno Vám a Přírodě.

Šlo o skvělý start. Už v této době jsme však věřili, že potenciál přírodního polymeru P3HB lze využít i jinak. Domněnku nám chvíli poté potvrdila královéhradecká laboratoř Chemservis. Právě zde jsme se dozvěděli, že unikátní materiál funguje jako ochranný faktor, který chrání pokožku proti slunečnímu záření.

3. Opalování v souladu s přírodou 

Přírodní polymer P3HB nás nadchl. Běžně dostupné UV filtry totiž obklopuje několik problémů a nezodpovězených otázek: 

  • Škodí životnímu prostředí.
  • Ohrožují mořské živočichy. 
  • Jsou velmi náročné na výrobu a přírodní zdroje.
  • Pronikají do pokožky. Dopady na člověka vědci stále zkoumají. 

Naše přírodní UV ochrana se s těmito problémy nepotýká. Zůstává na povrchu pokožky a po smytí se ve vodě rozloží, a tak přírodě neuškodí. 

4. Nový materiál, nové výzvy

Práce s přírodními a novými materiály je nevyzpytatelná. To se nám u opalovací emulze potvrdilo. Testovací laboratoř vyhodnotila účinnost šetrné UV ochrany na výbornou. První zákazníci ale brzy narazili na vlastnosti emulze, které by šlo zdokonalit.

Testy o účinnosti ochrany před slunečními paprsky nepochybují. Vnější vlivy však mohou účinnost zmírnit.

Postřehy se nejdříve týkaly příliš hrubé konzistence. Neváhali jsme a obratem jsme zavedli jemnější proces mletí. S přibývajícími majiteli přípravku jsme začali pozorovat rozdíly v účinnosti. Ty se odvíjely od různých typů pleti dohromady s několika vedlejšími vlivy:

  • Aplikace nedostatečného množství přípravku.
  • Použití nízkého ochranného faktoru při vysokém UV indexu.
  • Neopakovaná aplikace produktu.

Ihned jsme začali zkoumat, jak tento problém vyřešit. 

5. Pokračujeme v práci s inovacemi 

Po hodinách přemýšlení a komunikace se zákazníky jsme přišli na to, jak šetrnou opalovací emulzi zdokonalit: UV ochrana bude fungovat na bázi oleje.

Olejová báze odolává vodě. Tak zajistí, že se přípravek během koupání, pocení nebo osušení jen tak nesmyje. Abychom pleť připravili i na vyšší UV index, připravíme ochranný faktor až do hodnoty 50.

„Děkujeme, že věříte šetrným inovacím a že nám pomocí zpětné vazby pomáháte zdokonalovat naše produktové řady. Práce s novými materiály je velice náročná. To platí dvojnásob u těch přírodních. Moc si vážíme vaší podpory a jsme rádi, že jsme společně na cestě za kosmetikou, která zohledňuje planetu.“

Ondřej Mynář, CEO NAFIGATE Cosmetics

O dalším vývoji šetrné UV ochrany vás budeme průběžně informovat na Facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Kyselina hyaluronová nejen pro dokonalou pleť. Představujeme další využití oblíbené hydratační látky

Všichni dnes víme, že kyselina hyaluronová je skvělým doplňkem kosmetické rutiny, a to zejména pro své intenzivní hydratační schopnosti. Pomůže však i v jiných případech – takových, kdy pokožka čelí vážnějším problémům.

Dezinfekční gely na ruce: na co si dát pozor?

Gely, balzámy a jiné čisticí přípravky na ruce jsou dnes již neodmyslitelnou součástí našich kabelek, stolů nebo přihrádek v autě. Dezinfekci ale nesmíme s klasickým mytím rukou zaměňovat. Měla by pomáhat spíše v případech, kdy se k vodě a mýdlu nedostaneme. A i v těchto situacích je důležitý správný postup a koncentrace.

Pečujte o pleť po čtyřicítce správně s našimi tipy

První známky stárnutí pleti nastupují okolo třicátého roku. Můžeme sledovat první jemné linky a chybky ve struktuře pokožky. Vše se ale pořádně projeví až po čtyřicítce. S vráskami se ale nemusíme ještě smiřovat. Stačí si správně upravit kosmetickou péči a zachovat si přirozenou krásu i nadále.