Vánoce jsou čas pohody. Relaxujte při 3 vánočních rituálech

Zpět

Do začátku Vánoc ještě pár dní zbývá, a tak je nejvyšší čas na malé vánoční rituály, které vám zpříjemní odpočinek po náročném uklízení a pečení. Udělejte si chvilku pro sebe, zklidněte mysl a užijte si vánoční atmosféru.

1. Posilněte unavené oční okolí maskou

K předvánočním rituálům patří i péče o pleť. V zimě dostává kůže na vašem obličeji zabrat mrazem, sněhem i ostrým horským sluncem. Proto si nezapomeňte vyhradit čas na relaxaci pro vaši pleť.

S vráskami a otoky pod očima vám pomůže podoční maska Nano Eye Lift, která se hodí i pro citlivou pleť. Po půl hodině relaxace s maskou na vás bude čekat viditelné zmírnění vrásek a kruhů pod očima.

Nanovlákenná maska rozevře póry vaší pleti. Díky tomu malé i velké molekuly kyseliny hyaluronové proniknou do:

 • epidermis (horní vrstvy kůže)
 • i do dermis (prostřední vrstvy kůže).

Nezapomeňte, že k předvánoční relaxaci patří i dobrý spánek, který oblíbená maska příjemně doplní.

Relaxujte s podoční nanovlákennou maskou. Jedno balení vám vystačí na měsíc bez vrásek.

2. Namíchejte si a uvařte bylinkový čaj

Máte doma sušené bylinky od babičky či tchyně a ještě nevíte, co s nimi? Připravte si z nich čaj, který vás zahřeje a prospěje vašemu zdraví.

Bylinné čaje obvykle obsahují:

 • hlavní složku, která má účinek,
 • pomocnou složku, která doplňuje účinek,
 • a bylinky pro hezký vzhled a chuť.

Ale chybu neuděláte, ani když jednoduše zalijete horkou vodou jen jednu vybranou bylinku.

Bylinkové čaje vás překvapí krásnými sytými barvami.

Každá bylinka má svůj vlastní účinek a proto se odlišně používá při fytoterapii – léčbě bylinkami. Proto s nimi zacházejte opatrně a před pravidelným pitím čaje si o svých bylinkách zjistěte, co v těle ovlivňují.

 • Heřmánek se používá při léčbě zánětů a podráždění pokožky či sliznic.
 • Meduňka se hodí na nespavost a žaludeční neurózy.
 • Černý bez pomáhá při léčbě angíny, kašle a rýmy.
 • Lípa je vhodná při zahlenění nebo žaludečních křečích.
 • Máta pomáhá na záněty dásní či zubů.

Nejlépe si uvařený čaj vychutnáte s kapkou medu, zachumlaní do deky a u pěkného vánočního filmu. Nezapomeňte bylinné čaje doplňovat dostatkem čisté vody.

3. Užijte si balení dárků

Pro spoustu lidí je balení dárků nepříjemnou zdlouhavou povinností, která korunuje všechny časově náročné předvánoční práce. Jenže letos to takhle být nemusí.

Umíte složit z papíru krabičku? Máte vyhráno!

Nejprve se zbavte představy, že vámi zabalený dárek musí vypadat dokonale. Umělecká díla od vás nikdo neočekává.

Na balení dárků si udělejte alespoň hodinu čas, připravte si nůžky, papíry, tašky i mašličky a pusťte si třeba oblíbené koledy nebo film. Nezapomeňte, že:

 • Balení vám usnadní pevnější papír. S těmi nejtenčími a naopak i s nejsilnějšími si přiděláváte práci.
 • S kulatými nebo neforemnými dárky vám pomohou celofánové a papírové sáčky, které dozdobíte mašličkami podle svého vkusu.
 • Pokud si nevíte rady, jednoduše natrhejte kousky balicího papíru a polepte jimi krabici od bot. Tím ji povýšíte na vánoční dárkové balení.

Přečtěte si také rozhovor s kosmetičkou Lucií Urbánkovou, která pro své klientky Nano Eye Lift využívá nejen při předvánoční relaxaci.

Budeme rádi, když se s námi na Facebooku podělíte o své vlastní tipy na předvánoční relaxační rituály.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Do čeho balíme šetrnou kosmetiku

Bublinkové fólie, polystyrenové polštářky, nafukovací obaly. Na takovéto výplně jsme určitě všichni zvyklí. Přepravované předměty ochrání. Jejich dopad na planetu ale už tak příznivý není. Na to v NAFIGATE Cosmetics bereme ohled. I k výplňovým materiálům přistupujeme šetrně.

Urychlete regeneraci pokožky se Skin Restore sérem

V určitých momentech podrobujeme pleť zákrokům, se kterými se tělo musí vyrovnat. V kosmetickém oboru může jít o mezoterapeutické ošetření. V osobním životě pak například o holení, při kterém můžeme pokožku podráždit. Skin Restore Serum v těchto případech pokožce rychle pomůže.

Tipy, jak ulevit pleti po létě

Během prázdnin jsme se vyhřáli, zrelaxovali a nabrali energii. Pokožka si ale během horkých dní příliš neodpočine. Začátek podzimu je proto vhodnou dobou, kdy můžeme pomoci pleti se zotavit. Poradíme, jak pleť zregenerovat a připravit ji na sychravé období podzimních měsíců.