Vylepšujeme složení: Noční krém je ještě šetrnější

Zpět

Když jsme před třemi lety dávali dohromady složení nočního krému, mysleli jsme na šetrnost vůči pleti i přírodě. Stejně tak jsme brali v potaz ty nejlepší uživatelské možnosti – zejména aplikaci na pleť a životnost přípravku za pomoci nejlepších konzervačních látek.

Vývoj kosmetického průmyslu ale nezastavíme. Proto trh s přípravky i aktivními látkami průběžně sledujeme. Když najdeme vhodnější ingredience, které mohou některé ze současných nahradit, neváháme. Podobnou obnovou prošel odličovací olej.

Nyní přišla řada na noční krém. I u něj jsme našli šetrnější alternativy hned za dvě látky, které si navíc skvěle rozumí se zbytkem složení. 

Optimální hydrataci zaručí výtažek z kokosového oleje

Silikon nahradila přírodní směs Emolid CC, která:

  • posiluje kožní bariéru, 
  • reguluje správné množství hydratačních ingrediencí v pokožce
  • a vyhovuje i citlivějším typům pokožky. 

Výtažek si zároveň zachovává všechny příznivé účinky silikonu – zajišťuje výbornou roztíratelnost přípravku, a pokožku také zjemní. Narozdíl od silikonu se neodpařuje, a díky tomu se podílí na optimální hydrataci pleti. 

Noční krém stabilizuje látka přírodního původu


Emulgátory jsou nutné udržení správné konzistence přípravku. Tyto látky obvykle mají syntetický původ. Když jsme objevili spolehlivého přírodního náhradníka, ihned jsme testovali, jak zapadne do nočního krému.

Šetrnější náhrady látek nočního krému jsme našli v přírodních olejích.

Náhradníka jsme našli v citrátu z rostlinných olejů a kyseliny citronové. Nový emulgátor kromě stabilizačního účinku také pomáhá pokožce udržovat vlhkost a zjemňuje ji.

Hyaluron Night Cream 50 ml

noční krém - 349 Kč

VYŽIVUJE A POSILUJE PLEŤ

Regenerační noční krém s kyselinou hyaluronovou je vhodnou každodenní regenerací také pro citlivou pleť. Kyselina hyaluronová hydratuje a vyhlazuje vrásky. Šípkový a arganový olej dodávají vitamíny, minerály a antioxidanty, které obnovují narušenou kožní bariéru.

„Používám noční krém a olejíček na vyhlazení vrásek. Vyhovující i cenově. Spokojenost.”

Prozkoumejte i zbytek složení nočního krému, zjistěte, jak se v ingrediencích na etiketě vyznat a napište nám na Facebooku, jak se vám postupné vylepšování receptur zamlouvá.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Kožní mikrobiom: jak bakterie pomáhají pokožce

Bakterie si nejčastěji spojujeme s nemocemi a nečistotami. Existují ale i takové, které nám pomáhají. O vztahu probiotik a střevní mikroflory se mluví stále více. Jak je to ale s obdobnými mechanismy v pokožce? Objasňujeme základy kožního mikrobiomu.

Pleť a podzim | 5 tipů pro sychravé dny

Letní šaty střídají svetříky, kabátky a silnější punčochy. Teplé letní počasí je pryč a ke slovu přichází sychravý a chladný podzim. Víte, jak své pleti dopřát maximum péče?

Atopie: vznik, prevence a kosmetická péče

Trápí nás zejména v útlém dětství, poté se občas vrací v dospělosti. Nadobro se s ní bohužel nerozloučíme. Projevy atopické dermatitidy ale můžeme zmírnit – často i bez pomoci odborníka. Poradíme vám, jak kožní onemocnění identifikovat nebo jak se vyhnout tomu nejhoršímu.