Vylepšujeme složení: Noční krém je ještě šetrnější

Zpět

Když jsme před třemi lety dávali dohromady složení nočního krému, mysleli jsme na šetrnost vůči pleti i přírodě. Stejně tak jsme brali v potaz ty nejlepší uživatelské možnosti – zejména aplikaci na pleť a životnost přípravku za pomoci nejlepších konzervačních látek.

Vývoj kosmetického průmyslu ale nezastavíme. Proto trh s přípravky i aktivními látkami průběžně sledujeme. Když najdeme vhodnější ingredience, které mohou některé ze současných nahradit, neváháme. Podobnou obnovou prošel odličovací olej.

Nyní přišla řada na noční krém. I u něj jsme našli šetrnější alternativy hned za dvě látky, které si navíc skvěle rozumí se zbytkem složení. 

Optimální hydrataci zaručí výtažek z kokosového oleje

Silikon nahradila přírodní směs Emolid CC, která:

  • posiluje kožní bariéru, 
  • reguluje správné množství hydratačních ingrediencí v pokožce
  • a vyhovuje i citlivějším typům pokožky. 

Výtažek si zároveň zachovává všechny příznivé účinky silikonu – zajišťuje výbornou roztíratelnost přípravku, a pokožku také zjemní. Narozdíl od silikonu se neodpařuje, a díky tomu se podílí na optimální hydrataci pleti. 

Noční krém stabilizuje látka přírodního původu


Emulgátory jsou nutné udržení správné konzistence přípravku. Tyto látky obvykle mají syntetický původ. Když jsme objevili spolehlivého přírodního náhradníka, ihned jsme testovali, jak zapadne do nočního krému.

Šetrnější náhrady látek nočního krému jsme našli v přírodních olejích.

Náhradníka jsme našli v citrátu z rostlinných olejů a kyseliny citronové. Nový emulgátor kromě stabilizačního účinku také pomáhá pokožce udržovat vlhkost a zjemňuje ji.

Hyaluron Night Cream 50 ml

noční krém - 349 Kč

VYŽIVUJE A POSILUJE PLEŤ

Regenerační noční krém s kyselinou hyaluronovou je vhodnou každodenní regenerací také pro citlivou pleť. Kyselina hyaluronová hydratuje a vyhlazuje vrásky. Šípkový a arganový olej dodávají vitamíny, minerály a antioxidanty, které obnovují narušenou kožní bariéru.

„Používám noční krém a olejíček na vyhlazení vrásek. Vyhovující i cenově. Spokojenost.”

Prozkoumejte i zbytek složení nočního krému, zjistěte, jak se v ingrediencích na etiketě vyznat a napište nám na Facebooku, jak se vám postupné vylepšování receptur zamlouvá.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

„I necertifikovaný produkt může být lepší než přírodní.“ Rozhovor s farmaceutkou nejen o mýtech v kosmetice

Žofie Jarolímová propůjčuje našemu týmu farmaceutické znalosti už více než 3 roky. Až nyní však se stala členem týmu na plný úvazek a k této příležitosti jsme se rozhodli Žofku znovu vyzpovídat – o nové náplni práce, mýtech nebo trendech v kosmetice.

Vysvětlujeme složení přípravků na akné

Správná péče o akné vyžaduje šetrnost, vyváženost a pravidelnost. Přesně na tyto vlastnosti jsme se při vývoji naší řady zaměřili. Krém s maskou proto obsahuje látky pečující o akné několika způsoby. Čisticí gel pak doručí jen to nejdůležitější – tak, aby byl co nejvíce šetrný.

Aplikace krok za krokem: zjistěte, jak dostat z našich balíčků co nejvíce

Na obalu, v přiloženém letáku i na produktové stránce se dozvíte, jak naše produkty správně aplikovat. Co ale s balíčky? V článku rozebereme každou z našich sad a poradíme vám, jak postupovat, abyste dosáhli nejlepších výsledků.