Zjistěte, co obsahuje denní krém od NAFIGATE Cosmetics

Zpět

Myslíte, že vaše pleť potřebuje stále stejnou péči? Nenechte se zmýlit. Mezi nástrahami, se kterými se pleť musí vyrovnávat během dne a v noci, jsou velké rozdíly.

Přes den naši pokožku ovlivňuje sluneční záření. A to bez ohledu na roční období. Denní krém proto obsahuje ochranný UV faktor. Poskytuje tak základní obranu před škodlivými paprsky.

Na složení kosmetických přípravků záleží.

Nahlédněte nám pod ruce a zjistěte, které další látky pečují přes den o vaši pleť. Hlavní aktivní látky vám představíme důkladně - jsou to kyselina hyaluronová, Liftonin - Xpress, šípkový olej, arganový olej a látky chránící před sluníčkem.

Všechny další použité látky najdete s vysvětlením jejich účinků v tabulce.

Kyselina hyaluronová bojuje proti vráskám

Jednu z nejdůležitějších složek našeho krému, kyselinu hyaluronovou, najdete na etiketě pod označením Sodium Hyaluronate. Kyselina hyaluronová v těle plní hned několik funkcí, z příznivých účinků na pleť je to:

 • hydratace kůže,
 • zpevnění vzájemného spojení buněk
 • a ukotvení kolagenních a elastických vláken mezi buňkami.
Přes den potřebuje vaše pleť jinou péči než v noci. Dopřejte jí vše potřebné.

Liftonin - Xpress dodává živiny

Liftonin - Xpress se skládá ze 3 aktivních látek, které se získávají z červených řas nebo z hub kvasinkového typu. Na etiketě je najdete pod latinskými názvy:

1. Hydroxypropyl Methylcellulose
Polymer z celulosy získávaný pro Liftonin - Xpress z červené řasy okamžitě vypne pleť a minimalizuje hloubku vrásek.

2. Pullulan
Je přírodní polysacharid, který produkují houby kvasinkového typu, chrání před dehydratací a škodlivinami z okolí. Má výborné adhezivní vlastnosti, takže ihned přilne na kůži a vypíná ji.

3. Porphyridium Cruentum Extract
Tento výtažek z červené řasy dodává pokožce vysoký obsah živin - polysacharidů, vitamínů, minerálů, esenciálních i neesenciálních aminokyselin.

Šípkový olej chrání pokožku před volnými radikály

Z plodů a semen šípkového keře získáváme Rosa Canina Fruit Oil, tedy šípkový olej bohatý na:

 • vitamíny E, C, D,
 • betakaroten,
 • minerály,
 • antioxidanty
 • a esenciální nenasycené mastné kyseliny, které mají hojicí účinky.

Olej chrání pokožku před volnými radikály a obnovuje buňky pleti. Navíc sjednocuje tón pleti a napomáhá hojení ekzémů či akné.

Mastné kyseliny se po vstřebání přemění na látky zvané prostaglandiny, které jsou součástí buněčných membrán a zlepšují obnovu pleťových buněk. Právě díky tomu šípkový olej bojuje proti vráskám.

Šípkový olej také sjednocuje tón pleti a napomáhá hojení ekzémů či akné.

Arganový olej zlepšuje pružnost pleti

Strom argánie trnitá roste v Maroku a v jeho plodech se nachází malý oříšek obsahující arganový olej, kterému se přezdívá marocké zlato. Látka Argania Spinosa Kernel Oil obsahuje:

 • vitamíny A a E,
 • antioxidanty,
 • kyselinu linolenovou,
 • a omega 6 nenasycené mastné kyseliny obnovující narušenou kožní bariéru.

Prokazatelně zlepšuje elasticitu a hydrataci zralé pleti. Olej se rychle vstřebává a nenechává pleť mastnou.

Díky své schopnosti redukovat produkci kožního mazu také skvěle bojuje proti akné. Navíc zmírňuje zánětlivé reakce a napomáhá hojení ran.

Extrakt z papáji obnovuje pleť

Na krabičce najdete výtažek z papáji pod názvem Carica Papaya Fruit Extract. Obsažený enzym papain se podílí na rozkladu proteinů. Při aplikaci na pokožku rozkládá a odstraňuje staré odumřelé buňky a tím usnadňuje přirozenou obnovu pleti.

Navíc udržuje pleť optimálně hydratovanou a zvyšuje její přirozenou obranyschopnost.

Látky chránící před sluníčkem

Na ochraně vaší pleti před UVA i UVB zářením se podílí tyto látky:

 • Octocrylene,

 • Butyl Methoxydibenzoylmethane,

 • Ethylhexyl Dimethyl PABA

 • a Ethylhexyl Salicylate.

Tyto stabilní látky chrání nejen pleť, ale i ostatní složky krému. Některé látky by totiž vlivem slunečního záření mohly ztratit svůj účinek a nefungovaly by tak, jak by měly.

Jednotlivé složky se vzájemně podporují a díky jejich vhodné kombinaci v denním krému účinkují déle a lépe. Obsažené zvlhčovadlo Glycerin na sebe váže vodu a zanechává tak pleť hebkou a pružnou.

Sluneční paprsky ovlivňují vaši pleť i účinné látky v krému. Chránit se je důležité v každé roční době.

Další aktivní a pomocné látky

Název látky Popis
Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Syntetický polymer, který obsahuje olejovou i hydrofilní část. Reguluje viskozitu krému.
Algin Vyskytuje se v buněčné stěně hnědých řas. Výborně na sebe váže vodu a zvyšuje hustotu krému.
C12-15 Alkyl Benzoate Změkčuje pleť a v přípravku působí antimikrobně a má konzervační účinky.
Caprylyl Glycol Pomáhá olejovým fázím proniknout do kůže, má antimikrobní účinky a přispívá k hydrataci pleti.
Ceteareth-20 Funguje jako emulgátor a stabilizátor emulzí. Dokáže smíchat například vodu a olej.
Cetearyl Alcohol Stabilizuje látky a na pokožce vytváří jemný film, který zabraňuje dehydrataci. Díky své nedráždivosti je vhodný pro citlivou nebo na alergie trpící pokožku.
Cetearyl Glucoside Hydratuje, neucpává póry a je vhodný i pro nejcitlivější pokožku. Slouží jako nosič aktivních látek a urychluje průnik vrstvami pokožky.
Disodium Adenosine Triphosphate Ovlivňuje hydrataci pokožky a podporuje obnovu všech buněk v organismu.
Glyceryl Stearates Mastná kyselina a alkohol přirozeně se vyskytující v lidském těle. Vyhlazuje pokožku, stabilizuje látky a ochranou proti volným radikálům brání předčasnému stárnutí buněk pleti.
Methylpropanediol Usnadňuje průnik hlavních aktivních látek do kůže.
Phenoxyethanol Má antibakteriální účinek a prodlužuje životnost krému.
Phenylpropanol Konzervační látka, která nedráždí pokožku a napomáhá její hydrataci. Udržuje stálé zbarvení krému. Maskuje případný nepříjemný zápach výrobku a napomáhá hydratovat pokožku.
Propanediol Rozpouštědlo, které zvyšuje tekutost krému.
Propylene Glycol Stejně jako glycerol přitahuje vodu, zabraňuje vyschnutí krému a slouží jako konzervační látka. V těle se metabolizuje na kyselinu mléčnou a dále na vodu a oxid uhličitý.
Sodium Hydroxide Hydroxid sodný reguluje optimální hodnotu pH.
Sorbitan Olivate Zajišťuje snadnou roztíratelnost a podporuje hydrataci pokožky.

Na složení kosmetických přípravků záleží. Žádná z ingrediencí nemá příponu -paraben, což znamená, že NAFIGATE denní krém neobsahuje škodlivé parabeny.

 

Denní krém koupíte v našem e-shopu.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Kožní mikrobiom: jak bakterie pomáhají pokožce

Bakterie si nejčastěji spojujeme s nemocemi a nečistotami. Existují ale i takové, které nám pomáhají. O vztahu probiotik a střevní mikroflory se mluví stále více. Jak je to ale s obdobnými mechanismy v pokožce? Objasňujeme základy kožního mikrobiomu.

Pleť a podzim | 5 tipů pro sychravé dny

Letní šaty střídají svetříky, kabátky a silnější punčochy. Teplé letní počasí je pryč a ke slovu přichází sychravý a chladný podzim. Víte, jak své pleti dopřát maximum péče?

Atopie: vznik, prevence a kosmetická péče

Trápí nás zejména v útlém dětství, poté se občas vrací v dospělosti. Nadobro se s ní bohužel nerozloučíme. Projevy atopické dermatitidy ale můžeme zmírnit – často i bez pomoci odborníka. Poradíme vám, jak kožní onemocnění identifikovat nebo jak se vyhnout tomu nejhoršímu.