Zjistěte, díky čemu tonikum dočišťuje a hydratuje pleť

Zpět

Pokud máte po odstranění make-upu mastnou pleť, zkuste do odličovací rutiny zařadit tonikum – pleť bez problému dočistí, ale taky osvěží a hydratuje. Proto ho do péče mohou zařadit i lidé se sušší pokožkou. Přečtěte si, které látky dělají z tonika všestranného pomocníka.  

Lactil dohlíží na správnou hydrataci

Tonikum nejen dočišťuje, ale slouží zároveň jako pleťová voda. Obsahuje totiž bohatou směs přirozených zvlhčujících faktorů, které dohlížejí na správnou hydrataci pleti.

Mezi takové látky například patří:

  • Urea: Tělu přirozená látka, která udržuje vodu ve svrchní vrstvě kůže, a tak zlepšuje její hydrataci. Zároveň chrání pokožku před vysoušením a škodlivými vlivy z okolí.
  • Sodné soli (Sodium PCA a Sodium Lactate): Zajišťují optimální hydrataci díky schopnosti na sebe vázat velké množství vody. Proto podporují obranyschopnost pokožky.
  • Kyselina mléčná: Posiluje ochrannou bariéru svrchní vrstvy pokožky a udržuje v ní vodu. Podílí se i na rozjasnění pleti a zmírnění hyperpigmentace.

Přirozené hydratační faktory regulují množství vody v pokožce a tím ji zjemňují, navracejí ji pružnost a starají se o to, aby se z ní voda nevypařovala.

Co je to přirozený zvlhčující faktor?

Jde o z angličtiny převzatý název Natural Moisturizing Factor, který v kosmetice nejčastěji najdeme pod zkratkou NMF.

NMF souhrnně označuje látky, které napodobují funkci chybějících přirozených látek v pleti. Starají se o to, aby si pokožka udržovala optimální hydrataci.

K ochraně pokožky před ztrátami vody působí například kožní maz, který ale při čištění pokožky smýváme mýdly a podobnými čisticími prostředky. Je proto dobré do kosmetické péče začlenit přípravek s látkami, které tuto funkci zastoupí.

Hydratační funkci NMF posiluje Algin

Kyselina alginová je zcela přírodní látka ze stěn hnědých řas. Váže na sebe vodu a vytváří na povrchu pokožky tenký neviditelný film, který zabraňuje jejím případným únikům.

Extrakt z papáji odstraní odumřelé kožní buňky

Na povrchu pokožky se neustále hromadí odumřelé kožní buňky, které jí brání ve správné funkci. Výtažek z papáji obsahuje enzym papain, který se v pokožce rozpustí a poté z ní odumřelé buňky odstraní. Pleť se díky tomu rychleji obnoví a získá zpět svou hebkost a měkkost.

Obohaťte papájou čas od času i váš jídelníček. Je bohatá na vlákninu, vitamín C a antioxidanty

Tip: Zkombinujte tonikum s odličovacím olejem

Cleansing oil spojuje účinky přírodních olejů s vodou a tak účinně odstraňuje jakýkoliv druh make-upu, dodá pleti antioxidanty a regeneruje ji.

Olej může na určitých typech pokožky zanechat mastný potah. Právě s tím si Cleansing & Moisturizing Tonic rychle poradí. Doporučujeme proto při odličovací rutině oba přípravky kombinovat.

Pro kompletní očištění pleti doplňte odličovací olej a tonikum aplikací masky s aktivním uhlím.

Minerály se postarají o správnou funkci pokožky

Aktivní směs zinku, mědi a hořčíku dodá kožním buňkám vitalitu, předejde stárnutí pleti a zmírní hluboké vrásky. Minerální látky také přispívají k celkovému posílení organismu. Při jejich pravidelném dodávání podpoří

  • funkci imunitního systému pokožky,
  • ochranu pleti proti oxidantům
  • a vitalitu kožních buněk.

Minerály jsou nezbytným pomocníkem pro naši pleť i tělo. Vyskytují se v pitné vodě. I malé množství minerálů jako jsou vápník a hořčík posílí kosti, reguluje krevní tlak a podpoří správnou funkci svalů.

Ostatní aktivní a pomocné látky

Propylene Glycol

Rozpouštědlo se schopností přitahovat vodu chrání produkt před mikroby a plísněmi.

Glycerin

Zvlhčovadlo, které pohlcuje vodu z okolí a přenáší ji do pokožky. Zlepšuje funkci kožní bariéry a tak přispívá k ochraně pleti.

Phenoxyethanol

Konzervant s antibakteriálními účinky.

Disodium adenosine triphosphate

Molekula, která během svého rozkladu uvolňuje energii a tak podporuje důležité tělní procesy.

Sodium hydroxide

Hydroxid sodný se stará o optimální hodnotu pH.

Methylpropanediol

Rozpouštědlo, které pomáhá aktivním látkám pronikat do kůže.

Caprylyl glycol

Konzervant s antimikrobialními vlastnostmi, který pleť lehce hydratuje.

Phenylpropanol

Šetrný konzervant, který pomáhá přípravku udržovat jeho správnou konzistenci.

Cocamidopropyl Betaine

Povrchově aktivní látka z kokosového oleje, která také reguluje viskozitu produktu.

Sodium chloride

Konzervant s čisticími účinky.

Glycine

Aminokyselina s hydratačními a změkčujícími účinky.

Niacinamide

Tělu přirozená látka, která stimuluje tvorbu ceramidů a mastných kyselin. Díky tomu posiluje pleť a chrání ji před vysoušením.

Fructose

Ovocný cukr podporující funkci ostatních látek.

Sodium benzoate

Konzervant se schopností předcházet růstu plísní a bakterií.

Inositol

Cukerný alkohol podporující hydrataci.

Vyzkoušeli jste už naše tonikum? Dočišťujete s ním pokožku po odlíčení nebo ho používáte k osvěžení plet? Napište nám na našem Facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Představujeme složení enzymatického peelingu

Proč volit enzymatický peeling? Je velmi jemný, a proto vhodný i pro citlivější typy pokožky. Narozdíl od mechanických totiž neobsahuje brusné přísady, které mohou kůži dráždit. Zjistěte, které látky pomáhají čistit póry pleti v peelingu od NAFIGATE Cosmetics.

Prozrazujeme kompletní složení hydratačního séra s oligopeptidy

Nová generace kyseliny hyaluronové navazuje na svého předchůdce a díky oligopeptidů navrací pokožku do stavu, kdy fungovala dokonale. Přečtěte si, které látky to séru umožňují.

Arganový olej: jeho účinky a kde ho u nás najdete

Olej z jader marockých stromů pomáhá proti vráskám, slunečnímu záření a dalším nepříznivým účinkům, které pleť potkávají. Proto ho najdete hned v několika našich přípravcích. Zjistěte, jakými dalšími způsoby pomáhá v kosmetice.