Blog

Kategorie

4 důležitá místa v těle, kde vám pomáhá kyselina hyaluronová

Už od narození je kyselina hyaluronová přirozenou součástí vašeho těla. Představuje jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty a pomáhá chránit, vyživovat a hydratovat. Zjistěte, proč je pro vás kyselina nepostradatelná a jak je to s jejím úbytkem.

Kosmetika a parfemace: zjistěte, kdy se vůni vyhnout

Ráno se probudíte a těšíte se, jak budete vypadat po večerní aplikaci nového krému. A opravdu – ze zrcadla na vás kouká úplně jiný člověk. Ale něco se nepovedlo!

Pleť a podzim | 5 tipů pro sychravé dny

Letní šaty střídají svetříky, kabátky a silnější punčochy. Teplé letní počasí je pryč a ke slovu přichází sychravý a chladný podzim. Víte, jak své pleti dopřát maximum péče?

Akné je nemoc jako každá jiná – a proto je potřeba k němu tak přistupovat. Zjistěte, jak vzniká, jak ho léčit a co udělat proto, abyste mu předcházeli

„Neboj, to po dvacítce zmizí.” Už jste to někdy slyšeli? Platí to, pokud je akné způsobené hormonálními změnami v době puberty. Příčin ale může být mnohem více: genetické dispozice, zvýšená produkce mazu či přítomnost bakterií v pórech.

„Trochu větší množství než 1 gram nanovlákna by obtočilo zemi kolem rovníku, dokážete si to představit?” Přibližuje svět NAFIGATE kosmetiky Jana

V NAFIGATE Cosmetics působí druhým rokem, často vyráží do terénu za klienty a přípravky zkouší na sobě ještě dříve, než se dostanou k zákazníkům. Jaký je život obchoďačky v kosmetické firmě?

Kyselina hyaluronová dříve léčila artritidu, dnes bojuje proti vráskám

Před více než 80 lety se podařilo výzkumníkům Karlu Meyerovi a Johnu Palmerovi získat z oční tkáně nový polysacharid. Ten dostal název kyselina hyaluronová a stal se důležitou ingrediencí používanou v medicíně, farmacii i kosmetice. Přečtěte, jak dlouhá cesta vedla od izolování nové látky až k jejímu použití v kosmetice