Blog

Kategorie

5 rostlin, které i v zimě podpoří vaši krásu

Zahrada bude ještě několik týdnů tvrdě spát, ale vy se můžete už teď ladit na jaro a začít pěstovat rostliny. Máme pro vás 5 tipů na pokojovky nebo balkonovky, které vás potěší pěknými květy a listy a zároveň podpoří vaši krásu. Jak tyhle rostlinky plné účinných látek fungují?

„Není micela jako micela. Micelární oleje a micelární vody se výrazně liší,” vysvětluje specialista na složení kosmetiky Ladislav Dubánek

Výzkumu a vývoji špičkové kosmetiky se Ladislav Dubánek věnuje už 17 let. Zatímco běžný smrtelník vidí na etiketě jen změť nepřehledných latinských názvů, on má hned jasno o jednotlivých látkách, jejich společném působení i možných rizikách.

Zimní péče o pleť: co dělat jinak?

Mráz pleť vysušuje a zvyšuje její citlivost. Podívejte se na 5 míst na těle, které chlad nejvíce ohrožuje, a zaměřte se na ně při své zimní péči.

Vánoce jsou čas pohody. Relaxujte při 3 vánočních rituálech

Do začátku Vánoc ještě pár dní zbývá, a tak je nejvyšší čas na malé vánoční rituály, které vám zpříjemní odpočinek po náročném uklízení a pečení. Udělejte si chvilku pro sebe, zklidněte mysl a užijte si vánoční atmosféru.

„Alespoň základní kosmetické přípravky by měly být stejně samozřejmé, jako třeba zubní pasta,” doporučuje kosmetička Lucie Urbánková

Vzpomínáte si na své první experimenty s kosmetikou? U mě to začalo pořizováním různých přípravků na akné. Chtěla jsem zkoušet hlavně produkty z televize a reklam. První pokusy ale nedopadly dobře.

8 aktivit, které přispějí k vaší psychické i fyzické pohodě

Jedním z ukazatelů životního stylu je vaše pleť. Pokud si berete moc práce, doléhá na vás stres z podzimního pošmourna a navíc už myslíte i na kolotoč při zařizování Vánoc, může se to podepsat právě na kvalitě pleti.