Hydratace

Hydratace je druhým nejdůležitějším krokem. Pomáhá pokožce uchovat si elasticitu a pružnost. Hlavně však zajišťuje příznivou funkci kožní bariéry. Přispívá tak ke zlepšení textury pokožky a bojují proti vysoušení a chrání ji před sluncem.

Hydratační přípravky zajistí, že voda, kterou jste pleti dodali předtím, z pokožky neunikne. Mnoho hydratačních krémů je navíc doplněno o antioxidanty, peptidy a jiné účinné ingredience, které pleť vyživí.

Hydratace ráno a večer

Volte lehčí, jemnější hydratační přípravky s kyselinou hyaluronovou. Zanechají pokožku hydratovanou bez toho, aby zanechávaly hutný a mastný film. Ve dnech, kdy slunce příliš nepálí se vyplatí volit krém s ochranným faktorem okolo čísla 20. Pokud se plánujete líčit, nechte krém alespoň 5 minut absorbovat.

Přes noc se pokožka regeneruje. Proto se nabízí, abychom tuto funkci podpořili. Noční krém by měl být plný látek, který k nápravě pleti přes noc pomohou. Patří mezi ně například aminokyseliny, minerály a vitamíny. 

Denní krém

Noční krém

chrání pokožku před UV zářením

Nemusí chránit pokožku před slunečním zářením

intenzivně hydratuje

pomáhá regenerovat pleť přes noc

obsahuje látky, které pokožku chrání před nepříznivými vlivy okolí

Obsahuje více látek, které usnadňují průnik aktivních látek do pokožky

Krémy pokožku hydratují i zacelí, a tak posílí absorbci předchozích látek.

Kyselina Hyaluronová

Kyselina hyaluronová (HA) je přírodní hydratační látka, kterou lidské tělo přirozeně obsahuje. Až 55 % z celkového obsahu se nachází v kůži. Váže na sebe až 4 000× více vody, než sama váží. Neexistuje žádná látka se srovnatelnými vlastnostmi.

Proč záleží na velikosti molekul HA?

V naší kosmetice kombinujeme různě velké molekuly kyseliny hyaluronové. Ty zajišťují intenzivní hydrataci na povrchu pokožky i druhé vrstvě kůže (dermis). Přípravky s kyselinou hyaluronovou jsou díky vysoké koncentraci účinné i v malém množství.

Klasická HA má velikost molekul 1–2 milionu daltonů a díky své vysokomolekulové hmotnosti působí na povrchu pokožky, kde ji regeneruje a vyhlazuje. Účinek je viditelný a citelný.

Oligo HA molekuly a malé molekuly Mini HA™ s velikostí 3 000 – 10 000 daltonů jsou biologicky aktivní, oddalují vznik vrásek a usnadňují vstřebávání ostatních aktivních látek do pokožky. V druhé vrstvě kůže (dermis) stimulují obnovu a růst buněk i vláken kolagenu.

Míru účinků ovlivňuje velikost molekul kyseliny. Nízkomolekulární kyselina snáze prochází skrze kožní bariéru, ovlivňuje tak buňky hlouběji v kůži a napomáhá jejich těsnému spojení, které s přibývajícím věkem povoluje. Tyto malé molekuly proto mnohem lépe vyhlazují pokožku a viditelně redukují vrásky. Vysokomolekulární kyselina do nižších vrstev kůže neproniká, ale působí ve vrchních vrstvách kůže, navrací pleti elasticitu a pokožku hydratuje.
Žofie Trpělková, Farmaceutka

Typy hydratačních látek

Humektanty

Absorbují vodu z dermis hlouběji do pokožky. Dokáži pohltit i vlhkost z okolí.

Okluziva

Vytvářejí na povrchu kůže film, který zabraňuje vysoušení.

Emolienty

Hydratují vnější vrstvu pokožky, a tak ji činí měkčí a pružnější.

Co by měl hydratační krém dále obsahovat?

Antioxidanty

Výtažek ze zeleného čaje, vitamín C nebo kyselina ferulová předchází poškození povrchu pokožky a chrání ji před účinky vnějších vlivů na známkách stárnutí.

.

Látky pro obnovu pleti

Látky, které pomáhají zachovat pleti svůj příznivý vzhled. Patří mezi ně omega nasycené kyseliny, lipidy a peptidy nebo ceramidy.

SPF

Denní krémy pokožku hydratují, ale také jí připravují na nepříznivé účinky okolí. Jedním z nich je i sluneční záření, a proto by měly obsahovat ochranný faktor.

Konzervanty

Hydratační přípravky obsahují vodu. Proto konzervanty potřebují. Jinak se stanou chovnou půdou pro bakterie a ztratí účinnnost.

Hydratace s NAFIGATE Cosmetics

Hyaluron Night Cream 50 ml

noční krém - 349 Kč

VYŽIVUJE A POSILUJE PLEŤ

Regenerační noční krém s kyselinou hyaluronovou je vhodnou každodenní regenerací také pro citlivou pleť. Kyselina hyaluronová hydratuje a vyhlazuje vrásky. Šípkový a arganový olej dodávají vitamíny, minerály a antioxidanty, které obnovují narušenou kožní bariéru.

„Používám noční krém a olejíček na vyhlazení vrásek. Vyhovující i cenově. Spokojenost.”

Kam dále?

1. Čištění

3. Péče

4. Ochrana proti slunci