Péče

Existuje péče a péče. Péče jako taková zahrnuje všechny kroky včetně čištění, hydratace a ochranu před sluncem. 

Tři výše zmíněné kroky by měly být v každé základní péči. Tato péče spíše bonusemn, něčím navíc. Jde o fázi, kdy pokožce dodáváme přísun živin, které jí pomohou zachovat svou přirozenou krásu nebo ji pomohou od konkrétních problémů.


Základní pravidlo: Začínejte od nejlehčího po nejhutnější

Vytěžíte tak z přípravku co nejvíce. Produkty s hutnější konzistencí by měly přijít na závěr, protože nejlépe pronikají do pokožky. Navíc zajistí, aby předešlé látky neunikly.


Kdy si dopřát péči navíc

Antioxidanty na začátek 

Antioxidanty obsahují široké spektrum látek, které ochrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Přípravky s antioxidanty mají obvykle nejlehčí konzistenci. Proto je aplikujte ihned po čištění na vlhkou pokožku. 

Bojujte s akné a známkami stárnutí pleti

Přípravky, které cílí na konkrétní problémy také přijdou na řadu po čištění. Jejich účinnost při aplikaci na čistou pleť je znatelně intenzivnější. V případě akné jde zejména o kyselinu salicylovou a benzoylperoxid.

To samé platí pro anti-agingové přípravky jako retinol, které posilují kožní buňky a podporují tvorbu kolagenu.

Anti-agingové přípravky nekombinujte s produkty na akné! Dohromady mohou pokožku podráždit a navzájem zmírnit svou účinnost.

Séra – pořádná dávka látek v malém množství

Vysoce koncentrovaná čirá séra se skládají z malých molekul, díky kterých se rychle vstřebávají a pronikají hluboko do pokožky. Většinou fungují na vodní bázi a obsahují vysoké podíly aktivních látek, mezi které patří antioxidanty, vitamíny, peptidy a ingredience pro rozjasnění pleti. Aplikujte ho po tonizaci.

Na citlivou kůži okolo očí využijte speciální krém

Oční krémy mají obvykle lehčí konzistenci než běžné hydratační krémy. Proto by měly přijít na řadu po sérech a esencích.

Oční krém pečuje o okolí víček, kde je pokožka oproti zbytku tváře tenčí a citlivější. Při aplikaci je nutné dávat pozor, aby jste kůži nenatahovali a jinak nedráždili. Malé množství raději do pleti vklepejte.

Čím péči doplnit

Masky

Receptury a textury pleťových masek jsou navrženy tak, aby účinky byly mimořádně intenzivní. Každá maska má jiný účinek a hodí se pro odlišný druh pleti.

Spot korekce

Přípravky, které cílí speciálně na místa, kde je potřeba pleť napravit je nejlepší aplikovat večer. Jde totiž o dobu, kdy se pokožka regeneruje. Aplikujte jej před použitím hydratačních přípravků.

Peeling

Peeling odstraňuje staré, odumřelé kožní buňky z povrchu pleti. Díky tomu zdokonaluje strukturu pokožky a umožní jí lépe vstřebávat hydrataci a séra.

Péče s NAFIGATE Cosmetics

Antioxidant Oil 50 ml

Antioxidační olej na pleť a vrásky – 399 Kč

CHRÁNÍ PLEŤ PŘED VOLNÝMI RADIKÁLY

Antioxidační olej je jedním ze základních pilířů kosmetické rutiny. Chrání pleť před volnými radikály, které patří mezi nejběžnější příčiny vzniku projevů stárnutí pokožky. Olej pleti navíc dodává vitamíny, minerály a mastné kyseliny. Díky bohatému podílu účinných látek rovněž posiluje kožní bariéru, podílí se na hydrataci a pomáhá uchovat lesk a barvu vlasů.

Hyaluron Peptide Serum 15 ml

Hydratační sérum - 549 Kč

INTENZIVNÍ HYDRATAČNÍ PÉČE S OLIGOPEPTIDY

3% koncentrace kyseliny hyaluronové intenzivně hydratuje ve všech vrstvách pokožky a zabraňuje tvorbě vrásek v bodě jejich vzniku. Oligopeptidy dodávají pleti růstové hormony, které revitalizují a omlazují kožní buňky. Díky tomu redukují vrásky a zlepšují elasticitu pleti. Jde o typy peptidů s nejyrchlejší odezvou na kosmetickém trhu.

Hyaluron Eye Serum 10 ml

oční sérum - 499 Kč

ROZJASŇUJE A ZPEVŇUJE OČNÍ OKOLÍ

Základem očního séra je kyselina hyaluronová, která hydratuje a vypíná pleť i v nejhlubších vrstvách pokožky. Přírodní látky v séru obsahují aktivní složky, které mají vědecký prokázaný efekt pro zvýšení přísunu kyslíku pokožce na celulární úrovni a tím viditelně zlepšují vzhled a kvalitu pleti.

„Moje citlivá pokožka se po pravidelném používání zbavila zarudnutí (podráždění), doslova se napila.”

Kam dále?

1. Čištění

3. Hydratace

4. Ochrana proti slunci