Péče

Existuje péče a péče. Péče jako taková zahrnuje všechny kroky včetně čištění, hydratce a ochranu před sluncem. 

Tři výše zmíněné kroky by měly být v zákaldní péči každého nutností. Krok péče je spíše příjemným bonusem. V této fázi byste měli pokožce dodávat přísun živin, které ji pomohou zachovat si svou přirozenou krásu.


Základní pravidlo: Začínejte od nejlehčího po nejhutnější

Vytěžíte tak z přípravku co nejvíce. Produkty s hutnější konzistencí by měly přijít na závěr, protože nejlépe pronikají do pokožky, a navíc zajistí, aby předešlé látky neunikly.


Jak Postupovat

1. Začněte s antioxidačním olejem

Olej obsahuje široké spektrum látek, které ochrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Jde o přípravek s nejlehčí konzistencí. Proto je nejlepší jej aplikovat ihned po čištění na vlhkou pokožku. 

2. Pokračujte s akné a známkami stárnutí pleti

Přípravky, které cílí na konkrétní problémy použijte ihned po čištění. Jejich účinnost je při aplikaci na čistou pleť znatelně intenzivnější. V případě akné jde zejména o kyselinu salicylovou a benzoylperoxid. To samé platí pro anti-agingové přípravky jako retinol a  retinoid, které posilují tvorbu buněk na povrchu pokožky a podporují tvorbu kolagenu.

Anti-agingové přípravky nekombinujte s produkty na akné! Dohromady mohou pokožku podráždit a navzájem zmírnit svou účinnost.

3. Následují esence a séra

Vysoce koncentrovaná čirá séra se skládají z malých molekul, díky kterých se rychle vstřebávají a pronikají hluboko do pokožky. Většinou fungují na vodní bázi a obsahují vysoké podíly aktivních látek, mezi které patří antioxidanty, vitamíny, peptidy a ingredience pro rozjasnění pleti.

4. Oční krém nakonec

Oční krémy mají obvykle lehčí konzistenci než běžné hydratační krémy. Proto by měly přijít na řadu po sérech a esencích.

 Oční krém pečuje o okolí víček, kde je pokožka oproti zbytku tváře tenčí a citlivější. Při aplikaci je nutné dávat pozor, aby jste kůži nenatahovali a jinak nedráždili. Malé množství raději do pleti vklepejte.

Čím péči doplnit

Masky

Receptury a textury pleťových masek jsou navrženy tak, aby účinky byly mimořádně intenzivní. Každá maska má jiný účinek a hodí se pro odlišný druh pleti.

Spot korekce

Přípravky, které cílí speciálně na místa, kde je potřeba pleť napravit je nejlepší aplikovat večer. Jde totiž o dobu, kdy se pokožka regeneruje. Aplikujte jej před použitím hydratačních přípravků.

Peeling

Peeling odstraňuje staré, odumřelé kožní buňky z povrchu pleti. Díky tomu zdokonaluje strukturu pokožky a umožní jí lépe vstřebávat hydrataci a séra.