Vítejte na novém e-shopu NAFIGATE. Pokud jste registrovaní, obnovte si prosím vaše heslo přes Zapomenuté heslo.

4 produkty šetrné kosmetiky, které se hodí na výlety

Cestování kromě zážitků přináší skvělou možnost relaxovat a zapomenout na starosti všedních dní. Naše pleť ale bohužel na cestách vypnout nemůže. Radíme, které naše produkty na chvíli kosmetickou taštičku zastoupí.

Ať už se vydáme kamkoliv, pokožka bude čelit mnoha nástrahám. Mezi ty nejčastější patří:

  • Změna klimatu: V oblastech s vysušeným vzduchem začne pokožka postrádat vodu a může popraskat. Tam, kde je vzduch naopak příliš vlhký pleť vytváří nadměrné množství mazu, a tak dochází k ucpávání pórů.
  • Změna kosmetické rutiny: Známe to, v zavazadlech není místo, stejně jako  čas na důkladný kosmetickou péči, což může vést k hromadění odumřelých buněk na povrchu.
  • Změna životosprávy: Nepravidelný spánek, zanedbávání pitného režimu, prohřešky v jídelníčku,... I krátkodobé změny v životním stylu se podepíšou na stavu pokožky, pokud o ni nepečujeme.

Naštěstí i v omezených podmínkách můžeme o pleť pečovat. Pečlivě vyberte ty nejdůležitější produkty.

 

Zbavte se nečistot pomocí odličovacího oleje

Čistota je vždy na prvním místě. Odličovací olej se nehodí pouze na odlíčení make-upu, ale i v případech, kdy se musíme zbavit nečistot a odumřelých buněk.

Před výletem do přírody nebo víru velkoměsta nezapomeňte pokožku vždy důkladně očistit. Připravíte ji tak na zátěž celého dne. Pleť taky očistěte večer po návratu.


Nevyhovuje vám velikost balení? Tonikum i olej si můžete přelít do menších lahviček.

Tip: Připravte si čisticí tampónky

Pokud si chcete svou čisticí rutinu ulehčit, navlhčete si odličovačem tampónky a schovejte je do uzavíratelných sáčků. Při čištění se vyhněte drsnému tření, které by pokožku dráždí. Vyzkoušejte raději jemné přejíždění.

Pokud chcete být důkladní, připravte si i druhou várku tampónků s tonikem, kterou pleť po odličovači dočištíte.

 

S hydratační maskou vás vysušená pleť nepotká

Chystáte se na delší túru? Přibalte si do batohu pleťovou masku Moisture Protect 48H s kyselinou hyaluronovou.

Hydratace je po čištění druhým nejdůležitějším krokem v péči o pokožku. Díky Moisture Protect 48H na ni můžete na dva dny zapomenout:

  • Maska posílí kožní bariéru,
  • zabrání vysušování pleti,
  • a tak předejde poškození, které způsobují toxiny a vlivy okolního prostředí.

Před výletem pouze nechte masku 10 minut působit a máte vystaráno.

Pokud plánujete túru, která zabere více dní, aplikujte masku 3× týdně.

V případech, kdy relaxujete na u vody lze doplnit pleťovou masku hydratační mlhou s liposomy. Mlha pomocí rozprašovače pleť rychle hydratují a osvěží. Liposomy se postarají o to, aby pokožka získala potřebné látky přesně v nejpotřebnějších místech včetně vysušených vlasů.

 

Tip: Hydratujte pleť a pijte

Společně s hydratací pokožky nezapomínejte ani na pravidelný přísun tekutin. Pijte hodně vody a jezte ovoce a zeleninu bohaté na antioxidanty. Patří mezi ně citrusy, borůvky nebo špenát.

Vyzkoušejte jeden z našich originálních nápadů na letní osvěžení.

 

Oční krém jako kapesní řešení na vrásky  

Potýkáte se s kruhy a otoky pod očima? Sáhněte po očním krému. V dopravních prostředcích i v klimatizovaných vnitřních prostorách je pokožka vystavena suchému vzduchu, který nedělá dobře tenké kůži očního okolí. Rychlá aplikace krému ráno a večer tuto oblast posílí, a postupně i zesvětlí.

HydraLift Complex Eye-Cream se na výlety nabízí nejen pro jeho účinky, ale i díky jeho skladnosti. Praktické balení schováte do batohu, brašny i do kapsy.

„Jsem neustále v pohybu. Běhám, lezu po skalách a víkendy trávím nejčastěji v přírodě. Vůbec se nelíčím, nemám na to čas a ani mě to nebaví. Proto oceňuji, když je kosmetika skladná a aplikuje se snadno. Oční krém mě nadchl. Malé balení, které nezabere v batohu příliš místa, ale vydrží dlouho (mně asi 3 měsíce), takže nemusím neustále kupovat další.”
Martina, 30 let, Copywriterka

Doplňte opalovací přípravek o antioxidační olej

Opalovací krém s vhodným ochranným faktorem je na cestách povinností. Je však nutné počítat s tím, že i vysoké číslo SPF všem paprskům nezabrání.

Slunce škodí pokožce i ve chvílích, kdy ho pořádně necítíme. V takových případech jde zejména o paprsky typu UVA, které sice pokožku nespálí, ale ovlivní ji v nižších vrstvách, kde poškozují kolagenová vlákna.

Tak dochází k předčasnému stárnutí pokožky, za které mohou volné radikály. Právě tyto paprsky si nejčastěji najdou cestu skrze pokožku, aniž bychom to ihned poznalii. 

Zde přicházejí na řadu antioxidanty, které

  • volné radikály neutralizují a zpomalují tvorbu vrásek,
  • zklidňují podrážděnou pleť,
  • stabilizují opalovací krémy, a tak podporují jejich účinnost.

Před aplikací opalovacích přípravků vždy pleti dopřejte pár kapek antioxidačního oleje. Pomůže s ochranou proti slunci i ostatními nepříznivými vlivy, které mohou za rychlejší stárnutí pleti.  

Antioxidant Oil kombinuje účinky šesti přírodních olejů.

Pamatujte, že kosmetika k zachování optimálního stavu pokožky nestačí .Kromě pitného režimu si dopřejte dostatek spánku a v horkých dnech se správně ochlazujte.   

Tip: Nezapomínejte na dezinfekci

Gely, které rukou zbaví bakterie, byste měli mít vždy u sebe. Zásadně tak zmírníte riziko nákazy, například během cesty hromadnou dopravou nebo při konzumaci jídla ve veřejných prostorách.

Dezinfekční přípravky používejte v případech, kdy není v blízkosti toaleta a vaše ruce nejsou viditelně znečištěné.

 

Podělte se s námi o zážitky z výletů a napište nám na Facebooku, které kosmetické přípravky mají ve vašich batůžcích vymezené místo.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz