1. Omezte dlouhé teplé koupele
Znáte ten nepopsatelný pocit blaha, když přijdete domů a dopřejete si dlouhou teplou sprchu nebo horkou koupel. Báječně si sice otevřete póry, ale zároveň kůži výrazně vysušujete. V zimě si netvoří tak rychle ochrannou vrstvu a je nutné ji více zvlhčovat.
Snažte se zkrátit horké koupelnové seance na minimum nebo si je nedopřávat tak často. Nahraďte je třeba relaxací při masáži nebo aromaterapií.
2. Pryč s kousavými svetry
V zimním počasí dostává vaše kůže mnoho zásahů, se kterými se musí vypořádávat. Nepřetěžujte ji proto vyrovnáváním se s dalším nepohodlím. Ačkoliv zbožňujete ten pocit, kdy se celá zachumláte do svetru načechraného tak, že se v něm málem ztratíte, pro vaši pokožku může být kontakt s vlnou nebo umělými vlákny stresující.
Řešením je vhodné vrstvení oblečení. Jako první vrstvu zvolte pohodlnou, pokožku nedráždící bavlnu a oblíbený svetr ať dělá parádu, ale nesvědí kůži.
Pokuste se také omezit používání změkčovadel a aviváží, které mohou citlivou kůži v zimě více dráždit.
3. Uklidněte pokožku dostatkem vlhkosti
Přechody z chladného zimního počasí do přetopených místností se suchým vzduchem můžou potrápit nejen dýchací cesty, ale i vaši pokožku. Opatřete si do místností zvlhčovač vzduchu a uvidíte, jak vám bude pleť zase zářit.
Využít můžete i obyčejný rozprašovač na květiny nebo postavte na radiátor misku s vodou.
4. Šála a rukavice nejen do zimní plískanice
Když je vaše kůže vystavena chladnému vzduchu, vznikají na ní pouhým okem neviditelné prasklinky. Mírně zarudne, je suchá a poničená. Pokud je to možné, noste v chladném počasí rukavice a šálu a udržujte pokožku v teple.