Představujeme složení CC krému

Zpět

Citlivá pleť vyžaduje citlivé zacházení. Proto je veškerá naše kosmetika bez parfemace a parabenů. Někdy ale ani to nestačí. Pokud má vaše pleť sklony k začervenání nebo zarudnutí, vyzkoušejte CC krém.

K čemu CC krémy slouží

CC je zkratka z anglického Colour Control nebo Colour Correct, tedy barvu sjednocující nebo upravující. Oproti ostatním krémům jsou lehčí a skvěle se tak hodí i na letní období.

Na rozdíl od BB (tedy zkrášlujících balzámů) více pečují o pokožku a intenzivněji ji vyživují a hydratují.

Hlavním úkolem CC krémů není pouze dokonalé krytí, ale především tónování pleti a sjednocení barevného odstínu. Můžete je použít samostatně nebo jako podkladovou bázi pod tónovací krém či make-up.

Tajemství tónování je zabalené v malých kuličkách

NAFIGATE CC krém obsahuje malé peletky s pigmentem. Pouzdro mikrokuliček tvoří deriváty přírodní celulozy a látka mannitol, která upravuje měkkost obalu. Peletky obsahující pigment totiž musí být dostatečně pevné a pružné, aby v krému nepopraskaly. Obsažené látky se uvolní až při tlaku způsobeném roztíráním krému na pokožce.

V létě si můžete dovolit slevit z nároků na make-up. NAFIGATE CC Krém se postará o sjednocení tónu barvy pleti.

Společně s pigmentem vyvažuje tón pleti i oxid titaničitý. Ten hlouběji do kůže neproniká a na jejím povrchu působí jako minerální filtr. Tato přírodní látka totiž dokáže absorbovat, odrazit nebo rozptýlit UV záření. Pleť díky své světlé barvě a schopnosti rozptylovat světlo efektivně rozjasňuje.

Na krabičce najdete složky pigmentu a obalu kuliček pod názvy Titanium Dioxide, Mannitol, CI 77492, CI 77491, CI 77499, Ethylcellulose a Hydroxypropyl Methylcellulose.

Kyselina hyaluronová

Molekuly kyseliny hyaluronové (Sodium Hyaluronate) zajišťují hydrataci pleti, regenerují a vyhlazují drobné nerovnosti.

Kyselina na sebe váže až 4 000x více vody, než sama váží. Neexistuje žádná látka se srovnatelnými vlastnostmi. Tělu je navíc zcela přirozená, její množství s přibývajícím věkem ale klesá.

Dvojice olejů prospívající pleti

Oleje obsahují mastné kyseliny, které se po vstřebání přeměňují na látky prostaglandiny. Ty jsou pro pleť velice cenné, protože posilují buněčné membrány a obnovují pleťové buňky.

Šípkový olej pleť chrání a vyživuje.

Šípkový olej (Rosa Canina Fruit Oil)

 • obsahuje minerály, betakaroten a vitamíny E, C, D,
 • má výborné hojivé účinky,
 • a chrání před volnými radikály.

Arganový olej (Argania Spinosa Kernel Oil)

 • obsahuje kyselinu linolenovou, antioxidanty a vitamíny A a E,
 • zlepšuje elasticitu zralé pleti,
 • redukuje kožní maz
 • a má protizánětlivé účinky.

Liftonin - Xpress vyživuje a vypíná

Komplex, který dodává potřebné živiny, se skládá ze 3 aktivních složek:

 • Porphyridium  Cruentum Extract,
 • Hydroxypropyl Methylcellulose
 • a Pullulan.

První jmenovaná látka se získává z červených řas, dodává pleti minerály, esenciální i neesenciální aminokyseliny a okamžitě vypíná pleť. Hydroxypropyl Methylcellulose také působí na vrásky hned po aplikaci, díky svým schopnostem ale vypnutí pleti zajišťuje dlouhodobě a podporuje funkčnost Pullulanu. Ten produkují houby kvasinkového typu, zabraňuje dehydrataci a díky vysoké přilnavosti redukuje vrásky.

Látky ochraňující před slunečním zářením

Nejen v létě je důležitá ochrana před slunečními paprsky. CC Krém má SPF 15 díky kombinaci těchto látek:

 • Octocrylene,
 • Butyl Methoxydibenzoylmethane,
 • Ethylhexyl Dimethyl PABA
 • a Ethylhexyl Salicylate.

Ochranné složky se vzájemně podporují a poskytují tím pleti ochranu před UVA i UVB zářením.

Další aktivní a pomocné látky

 
Název látky Popis
Aqua Voda, rozpouštědlo.
Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer Syntetický polymer, který obsahuje olejovou i hydrofilní část a působí tedy jako emulgátor. Reguluje viskozitu krému.
Algin Vyskytuje se v buněčné stěně hnědých řas. Výborně na sebe váže vodu a zvyšuje hustotu krému.
C12-15 Alkyl Benzoate Změkčuje pleť a v přípravku působí antimikrobně a má konzervační účinky.
Carica Papaya Fruit Extract Extrakt z papáji obsahuje enzym papain, který se podílí na rozkladu proteinů a rozkládá tak odumřelé buňky pleti.
Caprylyl Glycol Pomáhá olejovým fázím proniknout do kůže, má antimikrobní účinky a přispívá k hydrataci pleti.
Ceteareth-20 Funguje jako emulgátor a stabilizátor emulzí. Dokáže smíchat například vodu a olej.
Cetearyl Alcohol Stabilizuje látky a na pokožce vytváří jemný film, který zabraňuje dehydrataci. Díky své nedráždivosti je vhodný pro citlivou nebo na alergie trpící pokožku.
Cetearyl Glucoside Hydratuje, neucpává póry a je vhodný i pro nejcitlivější pokožku. Slouží jako nosič aktivních látek a urychluje průnik vrstvami pokožky.
Cyclopenta Siloxane Pomocná látka, která dočasně vyplňuje jemné vrásky a usnadňuje roztíratelnost přípravku.
Disodium Adenosine Triphosphate Ovlivňuje hydrataci pokožky a podporuje obnovu všech buněk v organismu.
Glycerin Změkčovadlo se silnými hydratačními účinky, chrání pokožku před vnějšími vlivy a zlepšuje její elasticitu. Pomáhá při hojení drobných ran a vykazuje protimikrobní efekt.
Glyceryl Stearates Mastná kyselina a alkohol přirozeně se vyskytující v lidském těle. Vyhlazuje pokožku, stabilizuje látky a ochranou proti volným radikálům brání předčasnému stárnutí buněk pleti.
Methylpropanediol Usnadňuje průnik hlavních aktivních látek do kůže.
Phenoxyethanol Má antibakteriální účinek a prodlužuje životnost krému.
Phenylpropanol Konzervační látka, která nedráždí pokožku a napomáhá její hydrataci. Udržuje stálé zbarvení krému. Maskuje případný nepříjemný zápach výrobku a napomáhá hydratovat pokožku.
Propanediol Rozpouštědlo, které zvyšuje tekutost krému.
Propylene Glycol Stejně jako glycerol přitahuje vodu, zabraňuje vyschnutí krému a slouží jako konzervační látka. V těle se metabolizuje na kyselinu mléčnou a dále na vodu a oxid uhličitý.
Sodium Hydroxide Hydroxid sodný reguluje optimální hodnotu pH.
Sorbitan Olivate Zajišťuje snadnou roztíratelnost a podporuje hydrataci pokožky.
 

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Do čeho balíme šetrnou kosmetiku

Bublinkové fólie, polystyrenové polštářky, nafukovací obaly. Na takovéto výplně jsme určitě všichni zvyklí. Přepravované předměty ochrání. Jejich dopad na planetu ale už tak příznivý není. Na to v NAFIGATE Cosmetics bereme ohled. I k výplňovým materiálům přistupujeme šetrně.

Urychlete regeneraci pokožky se Skin Restore sérem

V určitých momentech podrobujeme pleť zákrokům, se kterými se tělo musí vyrovnat. V kosmetickém oboru může jít o mezoterapeutické ošetření. V osobním životě pak například o holení, při kterém můžeme pokožku podráždit. Skin Restore Serum v těchto případech pokožce rychle pomůže.

Tipy, jak ulevit pleti po létě

Během prázdnin jsme se vyhřáli, zrelaxovali a nabrali energii. Pokožka si ale během horkých dní příliš neodpočine. Začátek podzimu je proto vhodnou dobou, kdy můžeme pomoci pleti se zotavit. Poradíme, jak pleť zregenerovat a připravit ji na sychravé období podzimních měsíců.