Vítejte na novém e-shopu NAFIGATE. Pokud jste registrovaní, obnovte si prosím vaše heslo přes Zapomenuté heslo.

Začněte hned! 6 tipů pro každodenní boj s vráskami

Kvůli redukci vrásek nemusíte ke kosmetičce nebo plastickému chirurgovi. Stav své pleti můžete přirozeně zlepšovat každý den. Vyzkoušejte naše tipy ještě dnes.

1. Dobře se vyspěte

Pokud spíte na boku nebo na břiše, určitě to znáte. Ráno se vzbudíte a máte tvář otlačenou tak, že vypadáte jako kamarádčin mops. Tyto vrásky během pár minut zmizí, v průběhu let má ale pleť s jejich rovnáním čím dál víc práce. Drobné rýhy pak na tváři zůstávají napořád.

Řešením je spát na zádech a hlavně spát hodně. Základem je alespoň 7 hodin každý den, protože během spánku produkuje tělo hormony, které pomáhají udržovat pleť svěží. Jistě nemusíme připomínat, že večer do postele uléhejte jedině důkladně odlíčená.

 

 

2.Chraňte se před sluníčkem

Americká studie z roku 2013 potvrzuje, že za stárnutí kůže jsou z 80 % zodpovědné sluneční paprsky. Je sice příjemné nastavit jim tvář, ale dlouhodobě tím své pleti škodíte. UV záření způsobuje vznik pigmentace, snižuje elasticitu kůže a narušuje texturu pleti.

Ve městě jsou jednoduchou pomocí velké sluneční brýle - pleť okolo očí je totiž na UV záření obzvlášť citlivá. Kvalitní brýle ji ochrání a navíc budete trendy.

Pokud ale vyrážíte na hory, rozhodně do kufru přibalte i opalovací krém. Na horách jste slunci blíž a paprsky se odráží od sněhu, takže je vaše pleť v dvojnásobném nebezpečí. Kvalitní opalovací krém vás navíc ochrání i před rakovinou kůže.

3. Odložte cigaretu

Všichni víme, že kouření není nic zdravého. Cigarety ale navíc prokazatelně uvolňují enzym, který v těle rozkládá kolagen. Právě ten je zodpovědný za pružnost pleti a se zvyšujícím se věkem ubývá přirozeně. Pokud kouříte, proces stárnutí a tedy i vznik vrásek urychlujete.

Blíží se konec roku a s ním i novoroční předsevzetí. Je tedy ideální čas pustit se do boje se zlozvyky a konečně skoncovat s kouřením.

4. Nahraďte kávu zdravějším pitím

Káva je močopudná, pleť ale potřebuje dostatek hydratace. Veškeré kofeinové nápoje ji ale doslova ždímají. Pokud bez kávy nemůžete být, dbejte na to, abyste k ní vždy vypila sklenici vody. A pak ještě jednu.

Lepší variantou je ale s kávou skoncovat a nahradit ji zeleným čajem. Ten kromě déletrvajících povzbudivých účinků dokáže zabránit působení volných radikálů, které také ohrožují strukturu pleti.

Podle studie z roku 2006 je také skvělou náhradou kakao, musí být ovšem kvalitní, nedoslazované a správně připravené.

5. Mlsejte bez cukru

Jestli je pro vás chvíle pohody neodmyslitelně spjatá s čokoládou a kamarádské posezení s dortíkem, nepotěšíme vás. Cukr v těle způsobuje záněty a nevyhýbá se ani kolagenu. Ten následně tuhne a pleť ztrácí pružnost.

Mlsat ale můžete i zdravě. V kavárně si dejte místo zákusku ovocné smoothie. Vhodné je ovoce bohaté na vitamin C, které zabrání vzniku vrásek a ještě vás ochrání před zimními chřipkami. Kromě pomeranče vyzkoušejte také borůvky a jahody.

Protivráskové může být také vaše vánoční cukroví. Zkuste místo klasických, v cukru obalených, rohlíčků třeba nepečené kuličky z datlí a mletých ořechů.

6. Používejte vhodnou kosmetiku

Pozorné čtenářky si jistě všimly, že se v článku často objevoval kolagen. Teď si možná říkáte, že stačí používat kosmetiku s obsahem kolagenu a problém s vráskami je vyřešen. Realita je ale jiná.

Molekuly kolagenu jsou příliš velké, takže neprojdou kůží. Kolagen zvenčí efektivně doplňovat nelze, na rozdíl od kyseliny hyaluronové. Ta hydratuje a regeneruje pokožku a vyplňuje prostor mezi kolagenovými a elastinovými vlákny.

 

NAFIGATE Kyselina Hyaluronová navíc obsahuje malé i velké molekuly, proto snadno pronikne i do hlubších vrstev kůže. Hydratuje tedy přesně tam, kde je potřeba.

 

V zimě můžete pro svou pleť udělat navíc dalších 8 věcí. Tipy a rady najdete také na našem Facebooku.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz