website Zjistěte, jak se přes den mění vlastnosti pokožky a co sbalit do kosmetické taštičky - NAFIGATE Cosmetics Přeskočit na obsah
Zjistěte, jak se přes den mění vlastnosti pokožky a co sbalit do kosmetické taštičky

Zjistěte, jak se přes den mění vlastnosti pokožky a co sbalit do kosmetické taštičky

Vyrazit na prodloužený víkend ke kamarádům na chatu, strávit pár dní na samotě nebo se vydat na letní festival.Teplejší počasí k výletům přímo vybízí.

S každým výletem se ale pojí méně příjemná část cestování - balení. Vybrat nejvhodnější oblečení vám sice nepomůžeme, ale poradíme vám, co si přidat do kosmetické taštičky.

Že se některé biologické pochody v pleti mění s ohledem na roční období, pro vás určitě není žádná novinka. V zimě zpomalují svoji činnost mazové žlázy, na jaře si pleť žádá regeneraci po dlouhém vystavení suchému zimnímu vzduchu a v létě pokožka čelí náporu slunečních paprsků.

Věděli jste ale, že pleť se mění i v průběhu dne?

Počasí na výletě neovlivníte. Nad svojí kosmetickou taštičkou ale máte plnou kontrolu.

Ráno

V noci mozek vysílá do těla největší dávku hormonu melatoninu, který má mimořádné antioxidační účinky. Zároveň tělo přijímá největší dávku růstového hormonu. Ten podporuje nejen růst, ale i regeneraci a hojení.

Tělo se tedy nevěnuje jen pasivnímu odpočinku. Oproti denním hodinám ale nedoplňujeme do organismu potřebou vodu. Dochází k transepidermální ztrátě vody (což je přirozený proces odpařování vody z těla) a budíme se s dehydratovanou pletí.

Pokud navíc den odstartujeme horkou koupelí nebo sprchou, můžeme snadno oslabené pokožce ublížit a poškodit její přirozenou ochrannou bariéru.

Pomyslný kožní štít z lipidů, které na pokožce vytváří tenkou vrstvu, totiž vlivem horké vody „taje”. Znovuobnovení poškozené lipidové vrstvy je navíc s přibývajícím věkem stále složitější.

Ideální proto je při sprchování nebo koupeli nevystavovat pokožku vodě o teplotě vyšší než 40 stupňů.

Neničte si ochrannou bariéru. Horká sprcha vaší pleti nesvědčí.

Do kosmetické taštičky sáhněte ráno po hydratačním denním krému, který

  • vyrovná ztrátu vody z noci,
  • dodá pleti potřebné vitamíny
  • a díky ochrannému faktoru ji pomůže ochránit před škodlivým slunečním zářením.

Sluníčko totiž opaluje i ráno. Navíc podle studie doktora Manzella a kolegů z roku 2015 je pleť ráno méně schopná vyrovnávat případná poškození způsobená slunečním zářením. K těmto závěrům dospěli na základě několikaletého pozorování přirozených oprav poškozených částí DNA.

Odpoledne

Během dne se dostáváme do stresových situací. A to bohužel i na dovolené. Naše tělo v obraně vylučuje hormon kortizol, který obnovuje nastavení správné činnosti tělesných funkcí.

Kortizol ale také ovlivňuje produkci kožního mazu, vede ke zvýšenému riziku vzniku akné a dalším kožním obtížím. Negativní dopady na pokožku potvrdila i Gargova studie o vlivu stresu na kožní bariéru z roku 2001. Podle ní se kůže vlivem stresu hůře hojí a ztrácí více vody.

Proces hojení drobných ran a jizev  můžete ale ovlivnit. Stačí mít po ruce sérum s kyselinou hyaluronovou.

Večer

V kosmetické taštičce vám určitě nesmí chybět přípravek na odlíčení make-upu. Pleť je po celodenním vystavování škodlivým vlivům okolí již unavená. Zátěž z make-upu by její noční regeneraci rozhodně neprospěla.

Pokud máte po celém dni unavené a opuchlé oči, dopřejte jim na noc úlevu a aplikujte do očního okolí sérum s Revitalinem PF. Ten dodá pleti potřebný kyslík a zklidní ji. Sérum po zaschnutí ještě zafixujte regeneračním nočním krémem.

Důležité je na noc pokožku zásobit potřebnými vitamíny a aktivními látkami. Správný noční krém ale také musí obsahovat látky, které usnadní průnik živin do hlubších vrstev kůže.

Předchozí článek Jak balíme šetrnou kosmetiku

Zanechat komentář

Než se komentáře objeví, musí být schváleny

* Požadovaná pole