Čištění

Důkladné čištění pleti je klíčem ke zdravé pokožce s příznivým vzhledem. Naše pokožka funguje jako bariéra před neduhy okolního světa, také chrání náš organismus před chemikáliemi, nečistotami a slunečním zářením.

Během čištění neodstraňujeme pouze nečistoty, ale  také mikroorganismy, které narušují funkci kožní bariéry. Správné a důkladné čištění zanechá pokožku rozjasněnou s rovnoměrným tónem. Čištění proto vrací pokožku do stavu, ve kterém je nejlépe schopna přijímat aktivní látky. Zbavuje ji totiž mazu, nečistot a odumřelých kožních buněk, které vstřebávání znemožňují.

5 základních pravidel

1.

Čistěte pleť ráno i večer. Zejména večerní čištění je velmi důležité. Odstraňuje Make-up, sluneční ochranu a nečistoty, se kterými jsme se dostali přes den do kontaktu. Zanedbávání čištění může vést k vyrážkám a zrychlení stárnutí pleti.

2.

Za každou cenu se vyhýbejte odličovacím ubrouskům! Dráždí pokožku a často pouze rozmažou nečistoty, make-up a maz po povrchu pleti.

3.

Teplota vody by vždy měla být teplá, nebo vlažná. Vyhněte se horké a studené vodě – studená důkladně neodstraní maz a příliš horká  pokožku vysouší a dráždí.

4. 

Nikdy neaplikujte čisticí přípravky přímo na suchou pokožku. Mohou narušit její citlivost. Vždy ji před čištěním opláchněte vodou.

5.

Vždy použijte ručník k osušení pleti pomocí jemného poklepávání. Pokožku nikdy agresivně netřete – můžete ji tak zbytečně podráždit.

Čištění s přípravky NAFIGATE Cosmetics

Důkladně si umyjte ruce a opláchněte tvář vlažnou vodou. 

Protřepejte odličovací olej a jemně jej krouživými pohyby vmasírujte do pleti pomocí navhlčeného tamponku. 

Zbavte pleť pomocí vody přebytků oleje a dočistěte ji tonikem. Postupujte stejným způsobem jako při aplikaci oleje.

Po dočištění pleť opláchněte a osušte suchým ručníkem pomocí jemného poklepávání, nebo nechejte přípravky vstřebat.

Čištění ve dvou krocích

Dvojí čištění zahrnuje dva druhy přípravků na čištění pleti. První odstraňuje make-up a opalovací krém, druhý čistí více do hloubky, a zajišťuje, že odstraní zbytky nečistot. 

Dvojí čištění doporučujeme zejména v případech, kdy je potřeba odstranit hustou vrstvu make-upu.

Příliš mnoho čištění?

Všeho moc škodí. Přehnané čištění může poškodit kožní bariéru a odstranit maz pokožky, který zachovává správnou strukturu. Během čitění je důležité odstranit nečistoty a uvolnit póry, nikoli však složky z hloubky pokožky.

Kožní bariéra se skládá z proteinu odumřelých buněk, které spojují lipidy. Pokud je pokožka po čištění vysušená a příliš vypnutá, znamená to, že jí chybí lipidy. To vede ke ztrátě vody a podráždění.

Čištění s NAFIGATE Cosmetics

Cleansing & Moisturizing Tonic 200 ml

dočišťovací tonikum - 249 Kč

ČISTÍ A HYDRATUJE PLEŤ

Dočišťovací tonikum šetrně pečuje o pleť. Je možné ho použít jako pleťovou vodu, nebo po odličovacím oleji, kdy zbavuje pocitu mastné pokožky.

Cleansing Oil 200 ml

odličovací dvoufázový olej - 349 Kč

ČISTÍ PLEŤ A ODLIČUJE VŠECHNY TYPY MAKE-UPU

Dvoufázový odličovací olej šetrně odličuje klasický i voděodolný make-up, zbavuje pleť všech nečistot a zanechává pokožku jemnou a hladkou.

„Produkty od NAFIGATE Cosmetics používám a jsem s nimi spokojená. Neváhala jsem proto vyzkoušet i odličovací olej. Velmi mile mne překvapilo, jak snadno s ním šel odlíčit i voděodolný make-up. Po vyčištění pleti jsem měla pocit hebké a vyživené pokožky.”

Kam dále?

2. Péče 

3. Hydratace

4. Ochrana proti slunci