Vítejte na novém e-shopu NAFIGATE. Pokud jste registrovaní, obnovte si prosím vaše heslo přes Zapomenuté heslo.

AA, BB a CC krémy – který si vybrat a proč

Každý z těchto krémů byl v době svého uvedení na trh revolucí v kosmetice. Všechny mají společné, že vyživují a hydratují pleť. Čtěte, v čem se ale liší.

AA krém chrání pleť před stárnutím

Anti-Age krém, neboli krém proti projevům stárnutí, vám ulehčuje péči o zralou pleť, ale s jeho používáním se začíná už kolem třicítky, kdy se na pleti projevují první známky stárnutí.

Omlazující AA krémy vyhlazují vrásky, vypínají a zvláčňují pokožku. Navíc vám také pomáhají redukovat jaterní skvrny a zčervenání pokožky. Obecně bojují proti projevům stárnutí pleti a neobsahují žádný krycí pigment.

AA krém vám bude stačit, pokud nepotřebujete skrýt nedokonalosti pleti, jako jsou pigmentové skvrny, akné nebo jizvičky po něm.

BB krémy tónují a rozjasňují

Pokud chcete o pleť nejen pečovat, ale také ji trochu tónovat, sáhněte po BB krému neboli Beauty/Blemish Balm. Do češtiny bychom mohli tento název přeložit jako zkrášlovací balzám skrývající vady. BB krémy byly vyvinuty pro rychlou a snadnou péči o nenáročnou pleť.

Hydratují a vyživují pokožku, ale díky pigmentům fungují i jako rozjasňovač nebo lehký make-up pro sjednocení tónu pleti. Některé obsahují také SPF faktory, které chrání vaši kůži před sluníčkem.

BB krémy dodají pleti trochu svěžesti, ale mívají tendenci usazovat se ve vráskách. Jsou totiž hutnější a mastnější, takže nejsou vhodné pro problematickou pleť s akné nebo pro pokožku se známkami stárnutí. Nepomůžou vám ani zakrýt větší nedokonalosti jako třeba pupínky nebo jaterní skvrny.

AA, BB i CC krémy nanášejte prsty stejně jako jakýkoliv jiný krém. Pokud však chcete, aby vám déle vydržel a nemnožily se v něm bakterie, nabírejte jej špachtličkou, ne rukou.

CC krém – jeden na všechno

Color Control, nebo také Correcting Cream, v češtině by se dalo říct korigující krém, je vylepšený BB krém. Pleť hydratuje, tónuje a navíc také skryje barevné nesrovnalosti, nažloutlé (jaterní) i červené skvrny, jizvičky a pupínky.

CC krémy mají více pigmentů než BB krémy, takže lépe kryjí nedokonalosti pleti. Zároveň jsou ale lehčí, méně hutné, díky čemuž se neusazují ve vráskách. Na pleti je skoro nepocítíte, protože se rychle vstřebávají a nejsou tak mastné jako BB krémy.

Obsahují také SPF faktory, které vás chrání před škodlivým UV zářením, a zpravidla jim nechybí ani látky, které působí proti stárnutí pleti, jako je například kyselina hyaluronová.

Speciální typ kyseliny hyaluronové, který je základní složkou CC krému NAFIGATE, hydratuje pokožku i v hlubších vrstvách pleti (dermis). Pleť se tak vypne, působí svěže a mladistvě.

Chcete-li, aby vaše ranní péče o obličej nezabrala více než pár minut, jsou pro vás CC krémy ideální. Velmi je oceníte, pokud jste zastánkyněmi přirozeného líčení nebo máte problematickou pleť. Pokožku totiž nezatěžují tolik jako BB krémy, pomůžou vám zakrýt i výraznější nedokonalosti pleti a navíc také zmírňují projevy stárnutí pokožky.

Který krém rády používáte – AA, BB nebo CC? Podělte se s námi o své zkušenosti na Facebooku.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz