Jak wellness procedury prospějí vaší pleti

Zpět

Soulad těla, ducha a mysli. To je wellness. Soubor procedur, které vám dodají energii, zlepší náladu a vaší pleti navrátí svěžest. Přečtěte si, jak různé relaxační postupy prospívají tělu a podpoří účinky kosmetiky.  

Finská sauna – recept na dlouhověkost těla i pleti

Vysoká teplota a suchý vzduch. Při relaxaci ve finské sauně se potíte při teplotě kolem 90 °C. Díky tomu se vaše tkáně zahřejí o 1,5-2 °C a tím se v těle ničí choroboplodné zárodky a viry. Pravidelné saunování má pozitivní účinky na celé tělo, protože:

 • zvyšuje imunitu,
 • uvolňuje dýchací cesty,
 • zahání bolesti svalů a kloubů.

  Skoro zázračný vliv má sauna také na pleť. Díky teplu dochází ke zvýšení schopnosti rozšíření periférních cév kožních pórů. Ty se při ochlazení smrští a díky tomu se pleť zbavuje nečistot, odumřelých buněk i škodlivých látek. Celý tento proces zpomaluje stárnutí a funguje jako prevence vzniku nových vrásek.

Pokud trpíte na nemoci cév a srdce, vyměňte finskou saunu za infrasaunu nebo páru.

Infrasauna pro zdravou pokožku a štíhlé tělo

Až 95 % lidí někdy v životě potrápil červený pupínek nebo zanícená vyrážka na tváři. Proti rozmarům pleti pomáhá nejen kosmetika, ale také teplo – dokládá to studie Therapeutic Heat and Cold, ve které tým výzkumníků popisuje zázračné vlivy pobytu v infrasauně na zdraví lidské kůže.

Na rozdíl od finské sauny odpočíváte v infrasauně v teplotě kolem 50 °C. Léčivé červené paprsky pronikají hluboko do tkání, krev se lépe okysličuje a snadněji přenáší hojivé částice na místa, která to nejvíc potřebují.

Oproti finské sauně v infračervené kabině vypotíte až o 10 % víc:

 • toxinů,
 • cholesterolu,
 • těžkých kovů
 • a kyselin.

  Díky tomu ničíte celulitidu a redukujete tukové zásoby – po půl hodině v infrasauně vypotíte 500 g potu a tím spálíte až 300 kalorií. To je asi tolik, kolik spálíte při běhu 3,5-5 kilometrů.

V infrasauně léčí červené paprsky, které pronikají hluboko do tkání.

Krásná díky účinkům páry

Parní saunu znali Mayové, Siouxové, Aztékové i staří Římané a Řekové. Jejich civilizace sice dávno zanikly, ale dědictví v podobně parní sauny se naštěstí dochovalo. Díky němu můžeme pečovat o tělo postupy s tisíciletou praxí.

Základem parní lázně je vysoká vlhkost vzduchu (až 100 %) a relativně nízká teplota mezi 40 a 50 °C. Právě vysoká vlhkost svědčí tělu zevnitř i zvenčí. Parní sauna:

 • usnadní dýchání,
 • uleví od bolesti svalů a kloubů,
 • zlepší prokrvení končetin,
 • detoxikuje organismus.

  Stejně jako infrasauna pomáhá i parní lázeň bojovat s nadváhou i celulitidou a léčí ekzémy, kožní problémy a revmatismus.

K návštěvě wellness máte hned několik důvodů.

Parní sauny jsou oblíbené po celém světě, především na Blízkém východě a v Asii. Za parním potěšením ale nemusíte cestovat daleko, cizokrajné rituály vyzkoušíte i v Česku. Hledejte například rituál Rhassoul, při kterém vaše tělo omládne pod nánosem přírodního jílu vulkanického původu.  

Využijte síly vody

Ve vířivce vás masírují bublinky a vodní trysky. Ty stimulují svaly, čímž prokrvují tkáně a vy díky tomu hubnete a zbavujete se celulitidy. Navíc:

 • vás přestanou bolet záda, svaly a klouby,
 • posílíte imunitu
 • a díky hydromasáži snížíte hladinu stresu na minimum.

K dobré kondici pomůže i procedura zvaná Kneippův chodník. Procházením z teplé do studené vody a masáží nohou na oblázcích stimulujete reflexní body na nohou, čímž nejen zlepšíte prokrvení dolních končetin, ale také pozitivně ovlivníte vnitřní orgány i svaly celého těla.

Reflexní body na nohou mohou ovlivňovat stav celého těla i obličeje.

Jak pečovat o pleť v průběhu wellness procedur

Než se oddáte odpočinkovým procedurám, dopřejte pleti pořádnou péči. Nejprve se důkladně odličte a pleť vysušte. Neaplikujte žádné krémy a nechte pokožku volně dýchat.

Ve finské či parní sauně můžete očistu pleti podpořit přírodním peelingem ze soli nebo cukru, případně využít kouzel přírody a tělo potřít léčivým medem.

V průběhu saunování i po něm pleť vylučuje maz a tím si vytváří přirozenou ochrannou bariéru. Několik hodin po odchodu z wellness centra proto pleť nezatěžujte žádnou kosmetikou.

O to víc však pokožce dopřejte péči následující den. Intenzivně pleť hydratujte denním krémem a večer se vraťte ke své rutině – používejte Anti-Aging sérum a noční krém.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Micely (nejen) v kosmetice: vše o jejich rozdílech a využití

Nejprve pomáhaly jen při čištění domů a bytů. S postupem času ale věda našla způsob, jak vytvořit jejich šetrnější variantu, která dokáže bez podráždění odstranit i makeup z pleti. Dnes už jsou micely v kosmetice stálicí. Podívali jsme se na to, zda jsou vždy tou nejlepší variantou.

Nejžhavější kosmetické trendy za rok 2019 (1.díl)

Na jaře jsme se vydali do Paříže, kde se uskutečnila konference In-cosmetics: největší světová událost, která se specializuje na aktivní látky v kosmetice. Během konference jsme se zúčastnili mnoha prezentací a zjistili jsme, které trendy hýbou kosmetickým trhem. Vybrali jsme pro vás 5 nejzajímavějších.

Do čeho balíme šetrnou kosmetiku

Bublinkové fólie, polystyrenové polštářky, nafukovací obaly. Na takovéto výplně jsme určitě všichni zvyklí. Přepravované předměty ochrání. Jejich dopad na planetu ale už tak příznivý není. Na to v NAFIGATE Cosmetics bereme ohled. I k výplňovým materiálům přistupujeme šetrně.