Vítejte na novém e-shopu NAFIGATE. Pokud jste registrovaní, obnovte si prosím vaše heslo přes Zapomenuté heslo.

Jak wellness procedury prospějí vaší pleti

Soulad těla, ducha a mysli. To je wellness. Soubor procedur, které vám dodají energii, zlepší náladu a vaší pleti navrátí svěžest. Přečtěte si, jak různé relaxační postupy prospívají tělu a podpoří účinky kosmetiky.  

Finská sauna – recept na dlouhověkost těla i pleti

Vysoká teplota a suchý vzduch. Při relaxaci ve finské sauně se potíte při teplotě kolem 90 °C. Díky tomu se vaše tkáně zahřejí o 1,5-2 °C a tím se v těle ničí choroboplodné zárodky a viry. Pravidelné saunování má pozitivní účinky na celé tělo, protože:

 • zvyšuje imunitu,
 • uvolňuje dýchací cesty,
 • zahání bolesti svalů a kloubů.

  Skoro zázračný vliv má sauna také na pleť. Díky teplu dochází ke zvýšení schopnosti rozšíření periférních cév kožních pórů. Ty se při ochlazení smrští a díky tomu se pleť zbavuje nečistot, odumřelých buněk i škodlivých látek. Celý tento proces zpomaluje stárnutí a funguje jako prevence vzniku nových vrásek.

Pokud trpíte na nemoci cév a srdce, vyměňte finskou saunu za infrasaunu nebo páru.

Infrasauna pro zdravou pokožku a štíhlé tělo

Až 95 % lidí někdy v životě potrápil červený pupínek nebo zanícená vyrážka na tváři. Proti rozmarům pleti pomáhá nejen kosmetika, ale také teplo – dokládá to studie Therapeutic Heat and Cold, ve které tým výzkumníků popisuje zázračné vlivy pobytu v infrasauně na zdraví lidské kůže.

Na rozdíl od finské sauny odpočíváte v infrasauně v teplotě kolem 50 °C. Léčivé červené paprsky pronikají hluboko do tkání, krev se lépe okysličuje a snadněji přenáší hojivé částice na místa, která to nejvíc potřebují.

Oproti finské sauně v infračervené kabině vypotíte až o 10 % víc:

 • toxinů,
 • cholesterolu,
 • těžkých kovů
 • a kyselin.

  Díky tomu ničíte celulitidu a redukujete tukové zásoby – po půl hodině v infrasauně vypotíte 500 g potu a tím spálíte až 300 kalorií. To je asi tolik, kolik spálíte při běhu 3,5-5 kilometrů.

V infrasauně léčí červené paprsky, které pronikají hluboko do tkání.

Krásná díky účinkům páry

Parní saunu znali Mayové, Siouxové, Aztékové i staří Římané a Řekové. Jejich civilizace sice dávno zanikly, ale dědictví v podobně parní sauny se naštěstí dochovalo. Díky němu můžeme pečovat o tělo postupy s tisíciletou praxí.

Základem parní lázně je vysoká vlhkost vzduchu (až 100 %) a relativně nízká teplota mezi 40 a 50 °C. Právě vysoká vlhkost svědčí tělu zevnitř i zvenčí. Parní sauna:

 • usnadní dýchání,
 • uleví od bolesti svalů a kloubů,
 • zlepší prokrvení končetin,
 • detoxikuje organismus.

  Stejně jako infrasauna pomáhá i parní lázeň bojovat s nadváhou i celulitidou a léčí ekzémy, kožní problémy a revmatismus.

K návštěvě wellness máte hned několik důvodů.

Parní sauny jsou oblíbené po celém světě, především na Blízkém východě a v Asii. Za parním potěšením ale nemusíte cestovat daleko, cizokrajné rituály vyzkoušíte i v Česku. Hledejte například rituál Rhassoul, při kterém vaše tělo omládne pod nánosem přírodního jílu vulkanického původu.

Využijte síly vody

Ve vířivce vás masírují bublinky a vodní trysky. Ty stimulují svaly, čímž prokrvují tkáně a vy díky tomu hubnete a zbavujete se celulitidy. Navíc:

 • vás přestanou bolet záda, svaly a klouby,
 • posílíte imunitu
 • a díky hydromasáži snížíte hladinu stresu na minimum.

K dobré kondici pomůže i procedura zvaná Kneippův chodník. Procházením z teplé do studené vody a masáží nohou na oblázcích stimulujete reflexní body na nohou, čímž nejen zlepšíte prokrvení dolních končetin, ale také pozitivně ovlivníte vnitřní orgány i svaly celého těla.

Reflexní body na nohou mohou ovlivňovat stav celého těla i obličeje.

Jak pečovat o pleť v průběhu wellness procedur

Než se oddáte odpočinkovým procedurám, dopřejte pleti pořádnou péči. Nejprve se důkladně odličte a pleť vysušte. Neaplikujte žádné krémy a nechte pokožku volně dýchat.

Ve finské či parní sauně můžete očistu pleti podpořit přírodním peelingem ze soli nebo cukru, případně využít kouzel přírody a tělo potřít léčivým medem.

V průběhu saunování i po něm pleť vylučuje maz a tím si vytváří přirozenou ochrannou bariéru. Několik hodin po odchodu z wellness centra proto pleť nezatěžujte žádnou kosmetikou.

O to víc však pokožce dopřejte péči následující den. Intenzivně pleť hydratujte denním krémem a večer se vraťte ke své rutině – používejte Anti-Aging sérum a noční krém.

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz