Vítejte na novém e-shopu NAFIGATE. Pokud jste registrovaní, obnovte si prosím vaše heslo přes Zapomenuté heslo.

Péče o pleť 1/4: Čištění

Důkladné čištění pleti je klíčem ke zdravé pokožce s příznivým vzhledem. Naše pokožka funguje jako bariéra před neduhy okolního světa, také chrání náš organismus před chemikáliemi, nečistotami a slunečním zářením

Během čištění neodstraňujeme pouze nečistoty, ale  také mikroorganismy, které narušují funkci kožní bariéry. Správné a důkladné čištění zanechá pokožku rozjasněnou s rovnoměrným tónem. Čištění proto vrací pokožku do stavu, ve kterém je nejlépe schopna přijímat aktivní látky. Zbavuje ji totiž mazu, nečistot a odumřelých kožních buněk, které vstřebávání znemožňují.

Základní pravidla
V první řadě čistěte pleť ráno i večer. Zejména večerní čištění je velmi důležité. Odstraňuje Make-up, sluneční ochranu a nečistoty, se kterými jsme se dostali přes den do kontaktu. Zanedbávání čištění může vést k vyrážkám a urychlení stárnutí pleti.

ddd

Nepodceňujte čistotu. Do odličování se pusťte vždy s důkladně umytými rukami a novými tamponky. 

Za každou cenu se vyhýbejte odličovacím ubrouskům! Dráždí pokožku a často pouze rozmažou nečistoty, make-up a maz po povrchu pleti. Vždy použijte ručník k osušení pleti pomocí jemného poklepávání. Pokožku nikdy agresivně netřete – můžete ji tak zbytečně podráždit.

Správný postup 

  1. Důkladně si umyjte ruce.
  2. Protřepejte odličovací olej a jemně jej krouživými pohyby vmasírujte do pleti pomocí navlhčeného tamponku.
  3. Zbavte pleť přebytků oleje a dočistěte ji tonikem. Postupujte stejným způsobem jako při aplikaci oleje.
  4. Po dočištění pleť  osušte suchým ručníkem pomocí jemného poklepávání, nebo nechejte přípravky vstřebat.

Čištění ve dvou krocích

Dvojí čištění zahrnuje dva druhy přípravků na čištění pleti. První odstraňuje make-up a opalovací krém, druhý čistí více do hloubky, a zajišťuje, že odstraní zbytky nečistot. 

Dvojí čištění doporučujeme zejména v případech, kdy je potřeba odstranit hustou vrstvu make-upu.

Mastnější pleti vyhoví tonikum. Suchá pleť ocení olej. 

Příliš mnoho čištění?

Přehnané čištění může poškodit kožní bariéru a odstranit maz pokožky, který zachovává správnou strukturu. Během čištění je důležité odstranit nečistoty a uvolnit póry, nikoli však složky z hloubky pokožky.

Kožní bariéra se skládá z proteinu odumřelých buněk, které spojují lipidy. Pokud je pokožka po čištění vysušená a příliš vypnutá, znamená to, že jí chybí lipidy což vede ke ztrátě vody a podráždění.

Čistěte pokožku s produkty od NAFIGATE Cosmetics. Můžete si vybrat třeba mezi odličovacím olejem, dočišťovacím tonikem a šetrným gelem. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz