Vítejte na novém e-shopu NAFIGATE. Pokud jste registrovaní, obnovte si prosím vaše heslo přes Zapomenuté heslo.

Vysvětlujeme, co se děje s vaší pletí po aplikaci kyseliny hyaluronové

Mluví se o ní jako o zázraku. A ne nadarmo. Účinky kyseliny hyaluronové uvidíte na pokožce téměř okamžitě. A když ji používáte pravidelně, pomáháte své pleti fungovat na plné otáčky a tím vrásky nejen redukujete, ale také jim předcházíte. Kyselina hyaluronová je přirozenou součástí lidského těla – průměrně jí tělo obsahuje asi 15 gramů, přičemž každý den se třetina obnovuje. S přibývajícím věkem se její obsah snižuje a nás začíná trápit

  • povadlá pleť,
  • horší zrak
  • a bolestivé klouby.

  Svěží pleti dosáhneme při použití kosmetických přípravků s touto látkou. Jak už to ale s kosmetikou bývá, aby byly její výsledky vidět, musíte ji aplikovat dlouhodobě a pravidelně. Jak je tedy možné, že účinky kosmetiky s kyselinou hyaluronovou na pleti vidíme už za pár dní či týdnů a zároveň funguje i dlouhodobě?  

Stačí jedno použití a cítíte rozdíl

Vyživená a vypnutá pleť, méně vrásek – na první pohled. To jsou jen některé z účinků kyseliny hyaluronové. Rychlý efekt kyseliny hyaluronové spočívá v její schopnosti vázat na sebe vodu. Jeden gram kyseliny hyaluronové na sebe přitom dokáže navázat až 6 litrů vody. Díky této vlastnosti se pleť okamžitě vypne a vyhladí vrásky. A svoji roli hraje i velikost molekul. Přípravky NAFIGATE obsahují:

  • malé molekuly Mini HATM a Oligo HA molekuly
  • i větší molekuly klasické kosmetické HA.

  Malé molekuly pronikají hluboko do pleti, kde na sebe naváží vodu. Velké molekuly, které se nevstřebají, vytvoří na pokožce ochranný film a podpoří funkci kožní bariéry.

Když kosmetika obsahuje dvě velikosti molekul kyseliny hyaluronové, působí hluboko uvnitř pleti i na jejím povrchu.

NÁŠ TIP: Chcete-li se přesvědčit o okamžitém fungování kyseliny hyaluronové, vyzkoušejte  patentovanou podoční masku Nano Eye Lift s nanovlákny, na jejíchž pozitivních účincích se shoduje 90 % uživatelek.

Dlouhodobé používání prospívá pleti

Jak pleť stárne, ztrácí schopnost obnovovat kyselinu hyaluronovou a proto se v ní tvoří vrásky a povadají kontury obličeje. Začneme-li pleti dodávat kyselinu hyaluronovou v podobě krémů a sér, podpoříme nejen okamžité vyhlazení vrásek, ale také biologickou aktivitu uvnitř kůže. A účinek uvidíme už po měsíci až dvou při pravidelné aplikaci. Dlouhodobým používáním přípravků s kyselinou hyaluronovou:

  • vyrovnáte povadlou mezibuněčnou hmotu, čímž se postupně vyplní vrásky,
  • podpoříte geny pro tvorbu keratinocytů a mezibuněčných struktur,
  • zvýšíte syntézu kolagenu
  • a zlepšíte schopnost pleti bojovat s volnými radikály.

  Celkově zlepšíte stav své pleti – jednoduše jí dodáte přirozenou látku, o kterou vlivem stárnutí kůže přichází.

K dlouhodobé péči o pleť pod taktovkou kyseliny hyaluronové využívejte krémy a séra. Díky nim oddálíte pocit stárnutí a dodáte pleti pružnost, kterou přirozeně ztrácí.
 

NÁŠ TIP: Chcete-li svoji pleť hýčkat dlouhodobě a pravidelně jí dodávat podporu v podobě kyseliny hyaluronové, vyzkoušejte přípravky NAFIGATE. Jaký je mezi krémem a sérem rozdíl zjistíte v článku 

Nehrozí pleti jojo efekt?

O kyselině hyaluronové můžeme v tomto světle přemýšlet jako o vitamínech. Máme-li jich nedostatek a začneme je do těla doplňovat, pravděpodobně se začneme cítit lépe. Jakmile přestaneme, postupně se prvotní potíže vrátí. Nehrozí ale, že by se výrazně zhoršily nebo se znásobily.

S kyselinou hyaluronovou a pletí je to stejné. Začne-li množství kyseliny v těle ubývat, můžeme ho doplnit zvenčí za pomocí krému či séra. Posílíme tím mechanismy obnovy pleti a zpozorujeme její zlepšení. Jakmile s aplikací přestaneme, všimneme si po čase opětovného zhoršení vrásek způsobeného poklesem množství kyseliny hyaluronové a sníženou syntézou kolagenu.

Aplikací kosmetiky oddálíme přirozený proces stárnutí pleti, nemusíme se však obávat, že by se stav kůže zhoršil víc, než by tomu bylo bez zásahu kosmetiky.

Jak používat kyselinu hyaluronovou?

Kyselinu hyaluronovou můžeme pleti dodávat v každodenní rutinní péči – ráno i večer, po důkladném vyčištění aplikujte NAFIGATE sérum s kyselinou hyaluronovou a následně NAFIGATE krém.

Pokud chcete svou pleť opravdu hýčkat, dopřejte si 3× týdně hydratační masku Moisture Protect 48H. 

 Používáte kyselinu hyaluronovou? Napište nám svoje zkušenosti na Facebooku

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz