website Přeskočit na obsah
Vše o sérech: jak fungují a proč svědčí pleti - NAFIGATE Cosmetics

Vše o sérech: jak fungují a proč svědčí pleti

Regenerační, zklidňující, rozjasňující. Se séry jako kdyby se roztrhl pytel. Víte ale, jaký je v nich rozdíl, jak fungují, čím svědčí pleti a jak je správně vybrat i aplikovat? Zeptali jsme se naší farmaceutky Žofie, která nám poodhalila tajemství tohoto kosmetického zázraku.  

Jaký je rozdíl mezi krémem a sérem

Rozdíl mezi oběma přípravky je nejen v konzistenci, ale především v obsahu aktivních látek. Sérum:

  • je koncentrát aktivních látek sloužících k řešení konkrétního problému pleti,
  • má tekutější konzistenci,
  • obsahuje velmi vysokou koncentraci aktivních látek, vitamínů, minerálů a živin,
  • obsahuje především menší molekuly účinných látek, které snadno pronikají hluboko do pokožky.

  Oproti tomu krémy:

  • jsou více zaměřené na hydrataci pleti, obnovují kožní bariéru a vytváří ochranné vrstvy na pokožce zabraňující dehydrataci,
  • mají hutnější a těžší strukturu,
  • oproti séru mají méně aktivních látek, ale naopak obsahují více doplňujících ingrediencí pečujících o hydrataci, jemnost, hebkost i ochranu pokožky (jako je např. bambucké máslo nebo včelí vosk)
  • a obsahují větší molekuly, které vytvářejí na pleti ochrannou vrstvu.

Při výběru séra a krému se nenechte odradit rozdílnou velikostí balení. Zatímco sérum aplikujete ve velmi malých dávkách, krém používáte plošně. Proto vám i malá lahvička séra vydrží velmi dlouhou dobu.  

V čem je největší výhoda sér

Stačí chvilka a pleť je obohacena o velkou dávku účinných látek. „Kouzlo séra spočívá právě ve vysoké koncentraci aktivních látek – v jednom okamžiku tak pokožka získá mladistvý a zářivý vzhled,“ vysvětluje farmaceutka Žofie.

Malé molekuly aktivních látek pronikají hluboko do pokožky, kde velmi účinně fungují.

 Vysoký obsah aktivních složek zajišťuje, že séra jsou velmi účinná a díky malým molekulám se dobře vstřebávají a zaměřují se na konkrétní problémy pleti.  

Séra a dehydratace pleti

Jednou z nejčastějších otázek spojenou s aplikací sér je strach z vysušené pleti. „Na rozdíl od zásypů a past, které stejně jako sérum aplikujeme lokálně a mají za úkol dané místo vysušit, séra pleť lehce hydratují,“ vysvětluje farmaceutka.

Avšak díky tomu, že velká koncentrace aktivních látek působí uvnitř a na povrchu kůže nevytváří žádnou ochrannou vrstvu, může po nanesení dojít k pocitu vysušené pleti.

Po aplikaci séra je nutné na pleť nanést hydratační krém, aby se účinné látky ze séra uzamkly v pokožce. „Naše tělo je složeno z 60 % z vody, která je důležitá pro správnou funkci aktivních látek séra. Následnou aplikací krému tak pleti doplníme potřebnou hydrataci, a navíc se na povrchu vytvoří bariéra chránící před vnějšími škodlivými vlivy a dehydratací,“ popisuje Žofie.

Sérum je jako zázračný koktejl pro vaši pleť – okamžitě ji projasní a vypne vrásky.


  Pleti a fungování séra pomůžeme také tím, že budeme hodně pít, především čistou vodu.  

Jak sérum správně aplikovat

Nejdůležitějším pravidlem pro aplikaci sér je dobře známé: „méně je více“. Séra jsou velmi koncentrovaná a proto jich stačí aplikovat jen několik kapek. Když to s nimi přeženeme, sérem zbytečně plýtváme, neboť pleť nevstřebá všechny účinné látky.

První sérum si do kosmetické výbavy pořiďte už po oslavě 25 narozenin – tehdy začíná pleť stárnout. Začněte s lehkými hydratačními či rozjasňujícími séry a s přibývajícím věkem zařaďte výživnější anti-aging séra.

Když sérum přidáte do své kosmetické rutiny, pamatujte vždy na správný postup. Ráno aplikujte produkty s ochrannými a rozjasňujícími látkami či antioxidanty, večer nanášejte kosmetiku omlazující, obnovující a vyživující. Postupujte od konzistencí nejlehčích produktů po nejhutnější:

 Při výběru vhodného séra se zaměřte na potřeby své pleti vzhledem k věku a genetickým dispozicím.

Sérum vybírejte podle typu a potřeb své pleti.

  Pokud chcete své pleti dodávat jen to nejlepší, vždy čtěte složení na etiketách. A pokud nevíte, jaké sérum od NAFIGATE je pro vás nejvhodnější, nechte si od nás poradit.

Předchozí článek Proč jsme změnili uzávěr sprchového mléka Coconut Peeling Milk

Zanechat komentář

Než se komentáře objeví, musí být schváleny

* Požadovaná pole