Vítejte na novém e-shopu NAFIGATE. Pokud jste registrovaní, obnovte si prosím vaše heslo přes Zapomenuté heslo.

Šetrná kosmetika a vrásky: radíme, po kterém produktu sáhnout

Kosmetika bojuje proti řadě nedostatků pokožky, většina z nás ale po přípravcích sáhne, když chceme zamezit vráskám. Poradíme vám, kdy a který z našich přípravků zvolit, abyste vráskám předešli nebo je zmírnili.

Jako vrásky označujeme záhyby v pokožce, kterých postupně a nevyhnutelně s věkem přibývá. Pokožka totiž s více lety produkuje stále menší množství kolagenu a elastinu – bílkovin, které udržují její pevnost a pružnost.

Pleť se během stáří navíc ztenčuje, proto hůře odolává poškození. Vnější faktory jako znečištěné ovzduší, sluneční záření a toxiny tvorbu vrásek podporují. Roli hraje i mimika a v daných případech také geny.

Vrásky a prevence – obecná pravidla

Přestože vrásky ke stárnutí patří, můžeme jejich vznik oddálit a zpomalit. Jejich tvorba se totiž odvíjí od nesprávného životního stylu a vnějších vlivů. Co tedy napravit?

  • Vyvarujte se UV záření: Ultrafialové záření urychluje tvorbu volných radikálů v pleti, které poškozují elastinová vlákna. Dbejte proto na ochranu před sluncem a vyvarujte se soláriím.
  • Omezte cukr: Vysoká míra rychlých sacharidů zvyšuje poměr cukru v krvi, který urychluje tvorbu vrásek a celkového stárnutí pokožky. Cukry navíc mohou poškozovat kolagen. Výsledkem je povislá pokožka a tvorba hlubokých vrásek.

Tvorbu vrásek zpomalí také obličejová masáž. Vyzkoušejte ji u odborníka, nebo podle videí na internetu.

  • Vynechte kouření : Nikotin škodí cévám, zhoršuje proudění kyslíku a zamezuje přísun živin do kožních buněk. Pokožka tak ztrácí pružnost. Kouř přitom neškodí pleti jen zevnitř, ale i zvenku. Vyvarujte se proto zakouřeným prostorám.
  • Dbejte na čištění pleti: Špatně vyčištěná pokožka může přes noc vstřebat zbytky make-upu i nečistoty. Nepříznivé látky následně přispívají k tvorbě volných radikálů. Zvolte správné čisticí přípravky dle vašeho typu pleti a během čištění nešetřete vodou.
  • Dopřejte si kvalitní spánek: Během spánku dáváme tělu prostor pro regeneraci. Platí to i pro pokožku, ve které se v noci zrychluje krevní oběh. Dochází také k intenzivnější tvorbě kolagenu a nápravám poškození způsobených vnějšími faktory.
 

 Tip: Zvažte, jak spíte

Tvorbu vrásek může podpořit i poloha, ve které spíte. Pokud polštář vyvíjí tlak na stejnou část tvář každou noc, pokožka je na daném místě slabší než v jiných částech.

Problém můžete řešit například spaním na zádech nebo pomocí speciálních polštářů.

 

Co z šetrné kosmetiky používat pravidelně?


Denní a noční krém

Ověřená dvojice pomůže kdykoliv – slouží totiž proti vráskám i jako ochranná a nápravná procedura. Denní krém s kyselinou hyaluronovou vyhladí povrch pleti a podpoří tvorbu kolagenu. Zároveň pokožku ochrání proti slunečnímu záření – obsahuje totiž ochranný faktor číslo 15.

Noční krém bojuje proti vráskám zejména pomocí kombinace šípkového oleje a Reforcylu. Vysoký podíl vitamínů, betakarotenu a minerálů pleť přes noc celkově regeneruje a omlazuje.

Kyselina hyaluronová

2% sérum s dvoumolekulovou kyselinou hyaluronovou je v boji proti vráskám klíčové. Dvě velikosti molekul se postarají o hydrataci na povrchu pleti i v místě jejich vzniku.

Hyaluron Essential také předchází vysušování pleti. Funguje proto jako prevence a pomáhá v pokročilém věku, kdy se pokožka ztenčuje a snáze ztrácí vlhkost.

 

Hřebíčkový, slunečnicový, ovesný, avokádový...Náš Antioxidant Oil je přírodou doslova nabitý.

Antioxidační olej

Pokožka je orgánem, který je v kontaktu s oxidačním stresem nejvíce. Antioxidanty bojují s volnými radikály, a předchází tak urychlení stárnutí pleti. Antioxidačních látek potřebujeme takové množství, aby bylo schopno pleť chránit před stejným počtem volných radikálů, které na pokožku doléhají z vnějšího prostředí, ale také z nezdravých jídel nebo alkoholu.

Antioxidační olej kombinuje 6 přírodních olejů bohatých na potřebné obranné látky, a navíc podporuje účinnost opalovacích přípravků, které zabraňují poškození volnýcmi radikály ze slunce

 

Co začlenit v daném věku?

Oligopeptidy po třicítce

První jemné linky můžeme pozorovat na začátku třicátých let. V této době se začíná zhoršovat kvalita komunikačního systému kožních buněk, které si mezi sebou předávají zprávy, na jejichž popud napravují zhoršený stav pokožky.

Kvalitu buněčné komunikace zlepší oligopeptidy, díky kterým se obnovují buňky a obnovuje pleť. Účinky navíc podpoří 3% kyselina hyaluronová. Dochází tak k celkové revitalizaci pokožky.

Oligopeptidy také podpoří účinek kyseliny hyaluronové.

Čtyřicátá léta s anti-agingovým sérem

Po čtyřicítce pleť ztrácí schopnost udržovat vodu. Je proto vhodné nahradit klasické hydratační sérum za variantu se třemi molekulami. Hayluron Anti-Aging hydratuje intenzivněji. V místě vzniku, na povrchu, a zároveň stimuluje obnovu buněk i vláken.

Kyselinu hyaluronovou v anti-agingovém séru doplňuje Liftonin Xpert s africkým výtažkem, který posiluje ztenčená kolagenní vlákna, navrací pleti ztracenou elasticitu, a zmírní již vzniklé vrásky. 

50 a barvy safíru

V padesáti vrásky začnou nabývat na hlubce a výraznosti. V pokročilém věku se těchto přirozených projevů nezbavíme, jejich viditelnost ale dokážeme zmírnit.

Safírová řada redukuje vrásky díky Corneostickeru, který pokožku plošně pokryje speciální látkou. Ta vyrovnává strukturu pleti a  změkčuje ji. Pokožka tak působí matněji, viditelnost vrásek  klesá a pleť působí jemnějším a hladším dojmem.

 

Na který produkt proti vráskám nedáte dopustit? Snažíte se vrásky mírnit, nebo je naopak rádi vystavujete na odiv? Napište nám na Facebooku.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz