Pleť a podzim | 5 tipů pro sychravé dny

Zpět

Letní šaty střídají svetříky, kabátky a silnější punčochy. Teplé letní počasí je pryč a ke slovu přichází sychravý a chladný podzim. Víte, jak své pleti dopřát maximum péče?

Výživa na prvním místě

Intenzivní vystavení slunečním paprskům u moře nebo na horách, horký suchý vzduch střídající se s ledovým prostředí klimatizovaných kanceláří, aut nebo nákupních středisek a v neposlední řadě velké množství hutnějších opalovacích krémů.V létě musela pleť odolávat mnoha nepříznivým vlivům. Pro podzimní dny proto zvolte pomalejší tempo a přidejte na péči.

Po náročném letním období nezapomeňte na intenzivní výživu. Jen tak si podzim užijete se zdravou pletí.

Tip #1 – Pleťová maska

Když unavená pleť žádá regeneraci, vyzkoušejte pleťovou masku, jejíž základ tvoří přírodní kyselina mléčná. Kyselinu produkují živé bakterie Streptococcus thermophilus a Lactobacillus delbrueckii při mléčném kvašení.

Kyselina mléčná působí velmi šetrně a hodí se proto na citlivou pleť. Pomáhá v odstraňování odumřelých kožních buněk, regeneruje tak pleť a pomáhá oddálit vznik vrásek.

Spolu s kyselinou mléčnou se do masky hodí také kyselina jablečná. Účinně podporuje tvorbu kolagenu v pleti a hydratuje pleť.

Pleti prospěšných kyselin je mnohem více, experimentujte s nimi a vytvořte si vlastní pleťovou masku podle svých preferencí.

Tip #2 – Vitamíny pro pleť

Vitamíny se snažte co nejvíce užívat v jejich přirozené formě – tedy přímo z potravin. Jejich seznam si vylepte na lednici a využívejte doporučené potraviny při přípravě pokrmů.

Vitamín A

 • Přínos pro pleť na podzim: urychluje hojení kůže spálené sluníčkem.
 • Zdroj: mrkev, máslová dýně, brokolice.

Vitamín B2

 • Přínos pro podzimní pleť: uklidňuje svědivou pokožku, která špatně reaguje na více vrstev oblečení, a léčí popraskané koutky.
 • Zdroj: houby, jogurt, sója.

Vitamín B3

 • Přínos pro podzimní pleť: zlepšuje ochranné vlastnosti kůže.
 • Zdroj: brambory, hrách, fazole, rajčata.

Tip #3 – Vyživující krém

Správný krém pro podzimní období by měl mít dostatek vitamínů a povzbuzujících látek, aby pomohl pleti v regeneraci po náročném letním období.

Regenerační noční krém obsahuje:

 • Reforcyl, který brání stárnutí pleti,
 • vyživující výtažek z červené řasy Liftonin - Xpress,
 • šípkový olej zlepšující obnovu pleti a redukující vrásky
 • a arganový olej s výbornými hojivými účinky.

Strom argánie trnitá roste v Maroku. V jeho plodech se nachází malý oříšek obsahující arganový olej, kterému se přezdívá marocké zlato.

V péči o pleť pomáhá také kyselina hyaluronová, která má mimořádné schopnosti vázat na sebe vodu a tím pleť maximálně hydratovat.

Ruku v ruce s relaxací

V létě máme díky pozdním západům slunce a teplému počasí pocit, že den je nekonečný a my jej musíme vyplnit aktivitami. Často ale pro všechen shon zapomínáme na péči o sebe. Podzim si proto konečně vyhraďte pro sebe.

Tip #4 – Pohodové aktivity

Pravidelné sportovní aktivity si pro zdraví své pleti rozhodně dále dopřávejte, přehodnoťte ale jejich zaměření. Větší potěšení a menší riziko prochladnutí vám spíš než hodina běhání v podzimním nečasu přinese:

 • lekce pilates,
 • kruhový trénink,
 • jóga
 • nebo tanec.

Pokud se necítíte na žádné velké výkony, nenuťte se. Vyrazte na procházku nebo se protáhněte doma u oblíbeného seriálu.

Tip #5 – Drobnosti, které vám zpříjemní den

Kromě správné výživy, pohybových aktivit a vhodné kosmetiky jsou zde i další drobnosti, co vám zaručí psychickou pohodu a zdravější pleť.

 • Větrejte - ačkoliv už kvůli zapnutému topení nechcete do domu pouštět venkovní chlad, ve vyvětrané místnosti se vám bude lépe přemýšlet, cvičit i spát.
 • Spěte - spánek je důležitý pro regeneraci celého těla. Během odpočinku se do těla uvolňuje z mozku hormon melatonin a růstový hormon.
 • Důkladně se odličujte - pokožku díky tomu osvěžíte a připravíte na příjem všech důležitých látek z pleťové masky nebo vyživujícího krému. Pleť bude rozzářená a vy se budete cítit lépe.

Neopomíjejte ani běžné denní krémy. Pleť dostatečně hydratují, připraví ji na zimu a případně ochrání před slunečními paprsky odcházejícího babího léta.

Jaké jsou vaše podzimní rituály v péči o pleť? Podělte se o ně na našem Facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Do čeho balíme šetrnou kosmetiku

Bublinkové fólie, polystyrenové polštářky, nafukovací obaly. Na takovéto výplně jsme určitě všichni zvyklí. Přepravované předměty ochrání. Jejich dopad na planetu ale už tak příznivý není. Na to v NAFIGATE Cosmetics bereme ohled. I k výplňovým materiálům přistupujeme šetrně.

Urychlete regeneraci pokožky se Skin Restore sérem

V určitých momentech podrobujeme pleť zákrokům, se kterými se tělo musí vyrovnat. V kosmetickém oboru může jít o mezoterapeutické ošetření. V osobním životě pak například o holení, při kterém můžeme pokožku podráždit. Skin Restore Serum v těchto případech pokožce rychle pomůže.

Tipy, jak ulevit pleti po létě

Během prázdnin jsme se vyhřáli, zrelaxovali a nabrali energii. Pokožka si ale během horkých dní příliš neodpočine. Začátek podzimu je proto vhodnou dobou, kdy můžeme pomoci pleti se zotavit. Poradíme, jak pleť zregenerovat a připravit ji na sychravé období podzimních měsíců.