Pleť a podzim | 5 tipů pro sychravé dny

Zpět

Letní šaty střídají svetříky, kabátky a silnější punčochy. Teplé letní počasí je pryč a ke slovu přichází sychravý a chladný podzim. Víte, jak své pleti dopřát maximum péče?

Výživa na prvním místě

Intenzivní vystavení slunečním paprskům u moře nebo na horách, horký suchý vzduch střídající se s ledovým prostředí klimatizovaných kanceláří, aut nebo nákupních středisek a v neposlední řadě velké množství hutnějších opalovacích krémů.V létě musela pleť odolávat mnoha nepříznivým vlivům. Pro podzimní dny proto zvolte pomalejší tempo a přidejte na péči.

Po náročném letním období nezapomeňte na intenzivní výživu. Jen tak si podzim užijete se zdravou pletí.

Tip #1 – Pleťová maska

Když unavená pleť žádá regeneraci, vyzkoušejte pleťovou masku, jejíž základ tvoří přírodní kyselina mléčná. Kyselinu produkují živé bakterie Streptococcus thermophilus a Lactobacillus delbrueckii při mléčném kvašení.

Kyselina mléčná působí velmi šetrně a hodí se proto na citlivou pleť. Pomáhá v odstraňování odumřelých kožních buněk, regeneruje tak pleť a pomáhá oddálit vznik vrásek.

Spolu s kyselinou mléčnou se do masky hodí také kyselina jablečná. Účinně podporuje tvorbu kolagenu v pleti a hydratuje pleť.

Pleti prospěšných kyselin je mnohem více, experimentujte s nimi a vytvořte si vlastní pleťovou masku podle svých preferencí.

Tip #2 – Vitamíny pro pleť

Vitamíny se snažte co nejvíce užívat v jejich přirozené formě – tedy přímo z potravin. Jejich seznam si vylepte na lednici a využívejte doporučené potraviny při přípravě pokrmů.

Vitamín A

 • Přínos pro pleť na podzim: urychluje hojení kůže spálené sluníčkem.
 • Zdroj: mrkev, máslová dýně, brokolice.

Vitamín B2

 • Přínos pro podzimní pleť: uklidňuje svědivou pokožku, která špatně reaguje na více vrstev oblečení, a léčí popraskané koutky.
 • Zdroj: houby, jogurt, sója.

Vitamín B3

 • Přínos pro podzimní pleť: zlepšuje ochranné vlastnosti kůže.
 • Zdroj: brambory, hrách, fazole, rajčata.

Tip #3 – Vyživující krém

Správný krém pro podzimní období by měl mít dostatek vitamínů a povzbuzujících látek, aby pomohl pleti v regeneraci po náročném letním období.

Regenerační noční krém obsahuje:

 • Reforcyl, který brání stárnutí pleti,
 • vyživující výtažek z červené řasy Liftonin - Xpress,
 • šípkový olej zlepšující obnovu pleti a redukující vrásky
 • a arganový olej s výbornými hojivými účinky.

Strom argánie trnitá roste v Maroku. V jeho plodech se nachází malý oříšek obsahující arganový olej, kterému se přezdívá marocké zlato.

V péči o pleť pomáhá také kyselina hyaluronová, která má mimořádné schopnosti vázat na sebe vodu a tím pleť maximálně hydratovat.

Ruku v ruce s relaxací

V létě máme díky pozdním západům slunce a teplému počasí pocit, že den je nekonečný a my jej musíme vyplnit aktivitami. Často ale pro všechen shon zapomínáme na péči o sebe. Podzim si proto konečně vyhraďte pro sebe.

Tip #4 – Pohodové aktivity

Pravidelné sportovní aktivity si pro zdraví své pleti rozhodně dále dopřávejte, přehodnoťte ale jejich zaměření. Větší potěšení a menší riziko prochladnutí vám spíš než hodina běhání v podzimním nečasu přinese:

 • lekce pilates,
 • kruhový trénink,
 • jóga
 • nebo tanec.

Pokud se necítíte na žádné velké výkony, nenuťte se. Vyrazte na procházku nebo se protáhněte doma u oblíbeného seriálu.

Tip #5 – Drobnosti, které vám zpříjemní den

Kromě správné výživy, pohybových aktivit a vhodné kosmetiky jsou zde i další drobnosti, co vám zaručí psychickou pohodu a zdravější pleť.

 • Větrejte - ačkoliv už kvůli zapnutému topení nechcete do domu pouštět venkovní chlad, ve vyvětrané místnosti se vám bude lépe přemýšlet, cvičit i spát.
 • Spěte - spánek je důležitý pro regeneraci celého těla. Během odpočinku se do těla uvolňuje z mozku hormon melatonin a růstový hormon.
 • Důkladně se odličujte - pokožku díky tomu osvěžíte a připravíte na příjem všech důležitých látek z pleťové masky nebo vyživujícího krému. Pleť bude rozzářená a vy se budete cítit lépe.

Neopomíjejte ani běžné denní krémy. Pleť dostatečně hydratují, připraví ji na zimu a případně ochrání před slunečními paprsky odcházejícího babího léta.

Hyaluron Day Cream 50 ml

denní krém - 349 Kč

DLOUHODOBĚ HYDRATUJE POKOŽKU

NAFIGATE hydratační denní krém proti vráskám s kyselinou hyaluronovou do hloubky hydratuje zralou pleť i pokožku s prvními příznaky stárnutí. Kyselina hyaluronová vyhlazuje vrásky, výtažek z červené řasy navíc podporuje přirozenou tvorbu kolagenu. Výsledkem je dlouhodobě hladká a hydratovaná pleť bez vrásek.

„Rychle se vstřebává a dobře se roztírá, je dobrý i pod make-up, pumpička je super – hygienické.”

Hyaluron Night Cream 50 ml

noční krém - 349 Kč

VYŽIVUJE A POSILUJE PLEŤ

Regenerační noční krém s kyselinou hyaluronovou je vhodnou každodenní regenerací také pro citlivou pleť. Kyselina hyaluronová hydratuje a vyhlazuje vrásky. Šípkový a arganový olej dodávají vitamíny, minerály a antioxidanty, které obnovují narušenou kožní bariéru.

„Používám noční krém a olejíček na vyhlazení vrásek. Vyhovující i cenově. Spokojenost.”

Jaké jsou vaše podzimní rituály v péči o pleť? Podělte se o ně na našem Facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Kategorie

Zima s bezproblémovou pletí: dopřejte jí těchto 5 aktivních látek

Zimní období neznamená pro pokožku jen kontakt s chladem, ale i námahu z vystavování se mrazivému vzduchu a vyhřátým vnitřním prostorám. Abychom zabránili zarudnutí, vysoušení nebo popraskání pleti, musíme se vybavit kosmetikou se správnými ingrediencemi.

Kožní mikrobiom: jak bakterie pomáhají pokožce

Bakterie si nejčastěji spojujeme s nemocemi a nečistotami. Existují ale i takové, které nám pomáhají. O vztahu probiotik a střevní mikroflory se mluví stále více. Jak je to ale s obdobnými mechanismy v pokožce? Objasňujeme základy kožního mikrobiomu.

Pleť a podzim | 5 tipů pro sychravé dny

Letní šaty střídají svetříky, kabátky a silnější punčochy. Teplé letní počasí je pryč a ke slovu přichází sychravý a chladný podzim. Víte, jak své pleti dopřát maximum péče?